ketvirtadienis, balandžio 22 d.
ES rezervavo 300 mln. dozių „Sanofi“ kuriamos potencialios vakcinos nuo COVID-19
Alfa.lt

Europos Sąjunga penktadienį paskelbė sudariusi susitarimą su Prancūzijos farmacijos milžine „Sanofi“ dėl 300 mln. potencialios vakcinos nuo koronaviruso dozių tiekimo.

Europos Komisija, derybas vedusi bloko pagrindinė vykdomosios valdžios institucija, pareiškė leisianti visoms 27 valstybėms narėms įsigyti vakciną, kai bus įrodytas jos veiksmingumas ir saugumas.

„Europos Komisija daro viską, ką gali, kad europiečiai galėtų greitai gauti saugią ir nuo koronaviruso apsaugančią vakciną“, – sakė EK pirmininkė Ursula von der Leyen ir pridūrė, kad Briuselis tęsia intensyvias diskusijas su kitais vakcinų gamintojais.

U. von der Leyen pažymėjo, kad dar nėra žinoma, kuri vakcina veiks geriausiai, todėl Europa investuoja į įvairiapusišką perspektyvių vakcinų, paremtų skirtingų tipų technologijomis, paketą.

Europos Komisija taip pat sakė įsipareigojanti užtikrinti, kad vakcina būtų aprūpinti visi, kuriems jos reikia – bet kurioje pasaulio vietoje, ne tik ES.

EK taip pat pasirengusi aptarti su tarptautiniais partneriais galimybę sutelkti išteklius, kad kartu galėtų užsakyti būsimas vakcinas iš jas gaminsiančių bendrovių.

Dideles pajamas gaunančios šalys galėtų veikti kaip „įtraukioji tarptautinių pirkėjų grupė“. Tai paspartins saugių ir veiksmingų vakcinų kūrimą ir užtikrins maksimalią prieigą prie jų visiems, kuriems jų reikia, visame pasaulyje.

Gegužės 4 dieną per visuotinį maratoną, skirtą rinkti lėšas kovai su koronavirusu, EK surinko beveik 16 mlrd. eurų.

Po trečiojo etapo klinikinių tyrimų „Sanofi“ 2021 metų birželį planuoja gauti Europos vaistų agentūros leidimą parduoti savo vakciną.

Prancūzijos vyriausybė penktadienį sveikino ES „ryžtingą žingsnį“.

„Ši būsima sutartis leis kiekvienai ES valstybei narei užsakyti vakciną geromis sąlygomis, kai bus pakankamai įrodymų dėl jos veiksmingumo ir saugumo“, – sakoma Prancūzijos vyriausybės pranešime.

2020 08 01 11:23
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt