pirmadienis, spalio 25 d.
ES šalys atsakė Rusijai: lagaminas, stotis, Maskva
Alfa.lt

Vokietija, Švedija ir Lenkija pirmadienį paskelbė, kad išsiunčia po vieną rusų diplomatą, atsakydamos į praėjusią savaitę Maskvos žengtą analogišką žingsnį jų diplomatų atžvilgiu dėl jų įtariamo dalyvavimo demonstracijoje Kremliaus kritikui Aleksejui Navalnui palaikyti.

„Šiandien Federalinis užsienio reikalų biuras paskelbė vieną Rusijos ambasados Berlyne darbuotoją nepageidaujamu asmeniu“, – nurodė Vokietijos užsienio reikalų ministerija.

Maskvos sprendimas išsiųsti tris diplomatus, įskaitant vieną vokietį, „nebuvo jokiu būdu pateisinamas“, nurodė Vokietijos URM.

Švedijos ir Lenkijos vyriausybės paskelbė panašius pranešimus.

Švedų užsienio reikalų ministrė Ann Linde sakė, jog Stokholmas „informavo Rusijos ambasadorių, kad vieno žmogaus iš Rusijos ambasados prašoma išvykti iš Švedijos“.

„Tai aiškus atsakas į nepriimtiną sprendimą išvaryti švedų diplomatą, kuris tik vykdė savo pareigas“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė ministrė.

Lenkijos užsienio reikalų ministerija pasmerkė Sankt Peterburge dirbusio lenkų diplomato „nepagrįstą išvarymą“ ir sakė paskelbusi nepageidaujamu asmeniu Rusijos konsulato Poznanėje pareigūną.

Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pirmadienį sakė, kad Vokietijos, Lenkijos ir Švedijos sprendimai išsiųsti po vieną rusų diplomatą reaguojant į Maskvos veiksmus yra „nepagrįsti“.

„Lenkijos, Vokietijos ir Švedijos šiandienos sprendimai yra nepagrįsti, nedraugiški ir tęsia visą virtinę veiksmų, kurių Vakarai imasi mūsų šalies atžvilgiu ir kuriuos laikome kišimusi į mūsų vidaus reikalus“, – per valstybinę televiziją „Rossija 1“ pareiškė atstovė.

Maskva anksčiau nurodė, kad Europos Sąjungos diplomatus išvaro dėl įtariamo dalyvavimo „neteisėtuose“ praėjusio mėnesio protestuose A. Navalnui paremti.

Apie netikėtą diplomatų išvarymą Rusija paskelbė penktadienį, per retą ES užsienio politikos vadovo Josepo Borrellio ir Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo susitikimą Maskvoje.

Maskvos ir ES santykiai pablogėjo dėl A. Navalno arešto ir įkalinimo, kurie visoje šalyje išprovokavo opozicijos protestus.

Sausio 17 dieną A. Navalnas grįžo į Rusiją iš Vokietijos, kur gydėsi po rugpjūtį įvykdyto jo apnuodijimo sovietų mokslininkų sukurta nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“.

Opozicionierius dėl šio apnuodijimo kaltino Rusijos specialiąsias tarnybas ir prezidentą Vladimirą Putiną.

A. Navalnas buvo sulaikytas vos atskridęs į vieną Maskvos oro uostą, o šis žingsnis daugelyje Rusijos miestų išprovokavo masines demonstracijas, per kurias saugumo pajėgos sulaikė daugiau kaip 10 tūkst. žmonių. Dėl šio griežto protestų malšinimo policija buvo kaltinama įgaliojimų viršijimu ir nereikalingu smurtu.

J. Borrellis vasario 22 dieną turi su 27 ES valstybių užsienio reikalų ministrais aptarti naujas sankcijas Maskvai, kurioms įvesti reiktų visų bloko narių pritarimo.

2021 02 08 20:01
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt