trečiadienis, rugpjūčio 10 d.
ES skubos tvarka aprobuos vakcinas nuo koronaviruso atmainų
Alfa.lt

Europos Sąjungai (ES) sulaukiant kritikos dėl lėto vakcinų aprobavimo proceso, buvo sutarta atnaujintas vakcinas nuo koronaviruso atmainų aprobuoti skubos tvarka, sekmadienį pranešė už sveikatą atsakinga Europos Komisijos narė.

„Mes su Europos vaistų agentūra išanalizavome procesą, – interviu vokiečių dienraščiui „Augsburger Allgemeine“ sakė Stela Kiriakides. – Ir dabar nusprendėme, kad vakcinai, kurią gamintojas pagerino remdamasis jau esama vakcina, kad ši veiktų naujas mutacijas, nebereikės pereiti visos aprobavimo proceso. Taigi, tinkamų vakcinų turėsime greičiau, nepakenkiant saugumui.“

Skiepijimo procesas Europos Sąjungoje susiduria su vėlavimais ir skandalais, todėl Bendrija atsilieka nuo tokių šalių, kaip Jungtinės Valstijos, Didžioji Britanija ir Izraelis, kur jau paskiepyta didelė dalis gyventojų.

Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen praėjusią savaitę pripažino, kad 27 valstybių narių vardu užsakant vakcinų buvo padaryta klaidų. Europos parlamentui ji sakė, kad blokas vėlavo aprobuoti vakcinas ir nepakankamai įvertino masinės jų gamybos problemas.

2021 02 14 13:54
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt