šeštadienis, rugsėjo 19 d.
Estija gegužės 17-osios vidurnaktį atšauks nepaprastąją padėtį
Alfa.lt

Estijos vyriausybė šeštadienį internetu surengtame posėdyje patvirtino sprendimą, pagal kurį gegužės 17-osios vidurnaktį šalyje bus atšaukta nepaprastoji padėtis.

Kartu neteks galios atitinkami vyriausybės ir asmens, atsakingo už nepaprastosios padėties valdymą, potvarkiai ir nurodymai, pranešė vyriausybės spaudos tarnyba.

Nepaprastosios padėties laikotarpiu nustatyti apribojimai bus laipsniškai švelninami.

Tačiau svarbiausias judėjimo apribojimas – vadinamoji taisyklė 2+2, t. y. reikalavimas judėti ne didesnėmis kaip dviejų asmenų grupėmis, su kitais žmonėmis išlaikant mažiausiai 2 metrų atstumą – toliau galios.

Be to, pasibaigus bendrai nepaprastajai padėčiai, Estijoje toliau galios nepaprastoji padėtis sveikatos apsaugos srityje.

Atšaukti bendrą nepaprastąją padėtį vyriausybė nusprendė atsižvelgusi į tai, jog koronaviruso infekcijos COVID-19 plitimas Estijoje lėtėja ir tai patvirtina ir vyriausybę konsultuojanti kovos su COVID-19 mokslo taryba, ir Sveikatos departamentas.

Pratęsti nepaprastąją padėtį taip pat nebėra būtina dėl to, jog, patvirtinus atitinkamų įstatymų pakeitimus, ir vyriausybei, ir valdžios institucijoms buvo užtikrintos pakankamai veiksmingos galimybės prireikus vėl skubiai imtis priemonių, kuriomis siekiama pažaboti COVID-19 plitimą.

„Dėl protingo ir atsakingo mūsų žmonių elgesio Estijoje tapo įmanoma šią savaitę atšaukti nepaprastąją padėtį. Mūsų bendros pastangos mums leido sugrįžti prie įprastesnio gyvenimo“, – pareiškė ministras pirmininkas Juri Ratas (Jūris Ratas).

„Kartu turime išlikti budrūs, kad viruso plitimas ateityje netaptų nevaldomas. Tai reiškia, jog nepaprastoji padėtis bus atšaukta, tačiau tam tikri apribojimai tebegalios. Tai būtina, kad būtų išvengta naujo ligos protrūkio“, – pabrėžė jis.

2020 05 17 17:31
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt