penktadienis, gegužės 7 d.
Europiečių nesamdo – yra dirbančių už žymiai mažiau
tiesa.com

Specialaus tyrimo metu paaiškėjo, kad Jungtinėje Karalystėje prie milijardinės vertės projekto įgyvendinimo dirba imigrantai, kurių alga nesiekia net minimalaus atlygio dydžio.

Vėjo jėgainių parkas „Beatrice“ – prioritetinis JK valdžios projektas, jėgainių statybos Šiaurės jūroje prie šiaurinės Škotijos krantų kainuos apie 2,6 milijardo svarų sterlingų.

Tačiau brangus projektas įgyvendinamas su pigios darbo jėgos iš užsienio pagalba – statyboms pasitelkiami šalių, nepriklausančių Europos Sąjungai (ES) ar Europos ekonominei bendrijai (EAA), piliečiai. Jiems mokamas kur kas žemesnis atlyginimas, nei numato JK įstatymai.

Tiesa, darbuotojai nesamdomi tiesiogiai – juos į šalį įsiveža projekto įgyvendinime dalyvaujantys pagal subrangos sutartis. Daugiausiai darbininkų įsivežama iš Rusijos, spėjama, kad tai daroma apeinant įstatymus.

Tokia versija keliama po to to, kai pernai Aberdeeno oro uoste buvo sulaikyta grupė jūrininkų iš Rusijos, kurie atvyko dirbti statybininkų laivuose, o patikrinus statybvietę jūroje joje rasta 140 darbininkų iš ES ir EEA nepriklausančių šalių – dauguma iš Rusijos ir keletas iš Indonezijos.

Jie dirba laivuose-kranuose, apsaugos laivuose, laivuose, tiesiančiuose kabelius iš jėgainių į krantą.

Patikrinus jų sutartis paaiškėjo, jog šių žmonių atlyginimai siekia vos 5 svarus sterlingų už valandą, kai minimalus atlyginimas JK – 7,83 £. Maža to, jų darbo diena trunka 12 valandų, tačiau per dieną jie uždirba tik 58-68 £.

Laisvadieniai jiems nesuteikiami.

Tarptautinė transporto darbuotojų federacija bei JK geležinkelių, jūrininkų ir transporto darbuotojų sąjunga teigia, kad tai – vis didėjanti problema, tačiau šalies valdžia užmerkia prieš ją akis, mat baiminamasi, kad projektas nebus užbaigtas laiku – iki 2020 metų.

Vidaus reikalų ministerija teisinasi, kad pasinaudojo specialia išimtimi, kuri suteikia teisę JK dirbti piliečiams iš trečiųjų šalių – leidimas jiems suteiktas iki 2019 metų balandžio.

JK darbuotojų interesus ginančios organizacijos teigia, kad tokie sprendimai daro didžiulę žalą šalies ekonomikai, mat taip atimama galimybė užsidirbti vietiniams.

Teigiama, kad atvykėliai iš trečiųjų šalių už ženkliai mažesnį atlyginimą dirba ir Škotijos laivų statyklose bei žvejybiniuose traleriuose.

2018 10 22 09:25
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt