ketvirtadienis, balandžio 22 d.
Europoje prasidedant antrai koronaviruso bangai, svarstoma, kas atsitiko ne taip
Alfa.lt

Po sėkmingo susitvarkymo su pirmąja koronaviruso banga, artėjant žiemai į Europą ateina antroji. Tad kas buvo padaryta ne taip, klausia portalas CNN.

Remiantis Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) pateikiamais duomenimis, per pastarąsias 14 dienų dieninis naujų koronaviruso atvejų skaičius ES ir Jungtinėje Karalystėje perkopė 45 tūkst., o tai lėmė naują apribojimų bangą vietose, kurios kai kur dar nebuvo spėjusios visiškai atsiverti pro praėjusio karantino. Lyderiai baiminasi, kad, didėjant ligoninių užimtumui, gali prireikti ir naujų karantinų.

Šis augantis susirgimų skaičius yra tam tikra prasme tendencingas – po vasaros atostogų sezono žmonės grįžo į miestus, o vaikai vėl pradėjo eiti į mokyklas. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) teigimu, ligos plitimą paveikė ir švelnėjantys apribojimai bei žmonių savisaugos mažėjimas, ypač tarp jaunų žmonių. 

Antroji banga

Penktadienį Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas žurnalistams pranešė, kad šalis „jaučia artėjančią antrą bangą“ ir ji yra „neišvengiama“.

„Nėra jokių abejonių, kaip ir ne vieną savaitę kartojau, kad mes galime pamatyti ir jau matome artėjančią antrą bangą. Mes ją matome Prancūzijoje, Ispanijoje, visoje Europoje. Tai buvo neišvengiama, kad mes ją pamatysime ir mūsų šalyje“, – teigė premjeras.

JK sveikatos ministras Mattas Hancockas teigė, kad šeštadienį buvo pasiektas naujas „lūžio taškas“ – 4422 nauji koronaviruso atvejai, daugiausia nuo pat gegužės.

„Žmonės privalo laikytis taisyklių, ir jei jų nesilaikys, mes būsime priversti įvesti dar griežtesnes priemones“, – teigė ministras.

Paklausus, ar ketinama įvesti naują visuotinį karantiną, M. Hancockas atsakė: „Aš neatmetu tokios galimybės, tačiau nenorėčiau jo įvesti.“

Sekmadienį JK valdžia pranešė, kad nuo rugsėjo 28 d. visi, kuriems buvo nustatytas koronavirusas arba turėtas kontaktas su užsikrėtusiuoju, privalės karantinuotis, o nepaklususiems grės baudos nuo 1 tūkst. iki 10 tūkst. svarų sterlingų. Labiau nepasiturintiems bauda bus sumažinta 500 svarų. 

Kas buvo blogai?

PSO Europos padalinio vadovas Hansas Kluge šią savaitę tvirtino, kad savaitiniai koronaviruso atvejų skaičiai jau pralenkė tuos, kurie buvo fiksuojami per patį praėjusios bangos įkarštį kovą. Nors pastebimas augimas vyresnio amžiaus žmonių (50–79 metų) kategorijoje, už didžiausią naujų atvejų skaičių yra atsakinga 25–49 metų grupė.

Rugpjūčio pabaigoje H. Kluge teigė, kad naujų atvejų augimas Europoje gali būti iš dalies paaiškintinas „visuomenės sveikatos ir socialinių apribojimų atlaisvinimo, o valstybių vyriausybėms švelninant apribojimus, gyventojai taip pat labiau atsipalaiduoja ir mažiau saugosi“.

Ekspertas tuomet buvo „labai susirūpinęs, kad vis daugiau jaunų žmonių pakliūna tarp užfiksuotų atvejų“, rekomenduodamas neleisti rengti didelių renginių ar vakarėlių.

Tačiau ne viskas taip blogai, kaip buvo anksčiau. Nors atvejų skaičius auga, tai iš dalies galima paaiškinti ir augančiomis testavimo apimtimis, o mirčių skaičius visoje Europoje nuo rekordinių 3788 balandžio 18 d. yra nukritęs iki 504 rugsėjo 18 d. 

2020 09 22 09:35
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt