pirmadienis, spalio 25 d.
EVA vadovė: ES dar gegužę gali patvirtinti „Pfizer-BioNTech“ COVID-19 vakciną paaugliams
BNS

Europos vaistų agentūros (EVA) vadovė pirmadienį pareiškė, kad „Pfizer-BioNTech“ vakcina nuo COVID-19 12–15 metų paauglių skiepijimui Europos Sąjungoje gali būti patvirtinta dar šį mėnesį.

„Šiuo metu esame nusistatę tikslą patvirtinti ją birželį. Mėginame pažiūrėti, ar galime pagreitinti [procesą] ir padaryti tai gegužės gale“, – EVA vadovė Emer Cooke sakė žurnalistams iš keturių Europos laikraščių: Prancūzijos „Les Echos“, Vokietijos „Handelsblatt“, Ispanijos „El Mundo“ bei Italijos „Corriere della Sera“.

Jos komentarai buvo paskelbti po to, kai JAV Maisto ir vaistų administracija (FDA) pranešė, jog suteikė leidimą šalyje skiepyti nuo koronaviruso 12–15 metų paauglius „Pfizer-BioNTech“ vakcina.

E. Cooke sakė, kad Amsterdame įsikūrusi EVA gavo „Pfizer-BioNTech“ duomenis bei pridūrė: „Mums buvo pažadėti klinikinių tyrimų ir Kanadoje atliktų tyrimų duomenys per ateinančias dvi savaites, ir mes paspartinsime savo vertinimą.“

Interviu metu E. Cooke sulaukė klausimų apie JAV remiamą siekį panaikinti vakcinų nuo COVID-19 patentinę apsaugą, tačiau nesiryžo stoti į kurią nors diskusijų stovyklą.

Europos Komisija ir ES lyderiai yra sakę manantys, jog šis raginimas nėra prioritetas, ir atkreipė dėmesį į tai, kad Europa jau ir taip eksportuoja tiek pat vakcinų dozių, kiek pasilieka sau, ne taip kaip JAV, eksportavusios labai nedaug skiepų dozių.

60-metė E. Cooke, kuri yra Airijos pilietė, paklausta, ar jau pasiskiepijo nuo koronaviruso, sakė, kad pirmąją „AstraZeneca“ vakcinos dozę gavo praėjusią savaitę Nyderlanduose, kai atėjo eilė skiepytis jos amžiaus grupės gyventojams.

ES ėmėsi teisinių veiksmų prieš „AstraZeneca“, nes bendrovė esą pažeidė vakcinos pirkimo sutarties sąlygas ir nesilaikė sutartimi numatyto įsipareigojimo dėl vakcinos dozių tiekimo kiekio 27 Bendrijos valstybėms.

Dėl sąsajų su labai retais kraujo krešulių susidarymo smegenyse atvejais kai kurios ES narės „AstraZeneca“ vakcina skiepija tik vyresnius žmones, o Danija apskritai išbraukė šiuos skiepus iš savo kampanijos.

EVA padarė išvadą kad labai reti, bet dažnai mirtini kraujo krešulių susidarymo atvejai gali būti vienas šalutinių „AstraZeneca“ vakcinos poveikių, tačiau tvirtina, kad šios vakcinos teikiama nauda nusveria galimą riziką ir nekeičia savo rekomendacijos ja skiepyti visų amžiaus grupių suaugusiuosius.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 05 11 15:10
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt