penktadienis, gegužės 7 d.
EVT pirmininko žinutė JK dėl Brexit derybų:negali turėti sviesto, pinigų sviestui ir melžėjos šypsenos
BNS

Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Charles'is Michelis trečiadienį paragino Jungtinę Karalystę apsispręsti, kokios ateities ji nori, užuot bandžius įgyti pranašumą derybose su Briuseliu.

„Negali turėti sviesto, pinigų sviestui ir melžėjos šypsenos“, – sakė Ch. Michelis, paminėdamas prancūzų posakį, reiškiantį, jog negalima turėtų visko vienu metu.

JK ministras pirmininkas Borisas Johnsonas laikosi priešingos pozicijos ir kaltina Briuselį, kad šis trukdo deryboms dėl laisvosios prekybos susitarimo, reikalaudamas, kad JK laikytųsi ES taisyklių.

Tačiau Ch. Michelis sakė, kad JK teks apsispręsti, ko ji nori, ir įspėjo: „Kalbama apie mūsų Bendrosios Rinkos vientisumą, sąžiningą konkurenciją.“

„Mūsų draugai Jungtinėje Karalystėje sako norintys ambicingų ir glaudžių santykių. Sveikiname tai, nes norime to paties“, – sakė Europos Vadovų Tarybos pirmininkas.

„Tačiau JK nori prieigos prie mūsų Bendrosios Rinkos ir tuo pat metu reikalauja galimybės nesilaikyti mūsų standartų ir taisyklių, kai tai jai bus paranku“, – kalbėjo Ch. Michelis Europos Parlamente.

„Iš tiesų Jungtinei Karalystei dabar reikia priimti svarbų sprendimą dėl savo ateities“, – sakė jis.

„Kalbama ne apie derybų taktikos pasirinkimą. Kalbama apie būsimo visuomenės ir ekonomikos modelio pasirinkimą“, – pabrėžė Ch. Michelis.

Jis paragino JK įsipareigoti laikytis aukštų verslo reglamentavimo standartų ir atsisakyti JK vidaus rinkos įstatymo projekto, kuris, jei būtų priimtas, pažeistų pernai Londono ir Briuselio sudarytą „Brexito“ susitarimą

„Norime išsaugoti prieigą mūsų žvejams prie JK vandenų, kaip JK nori išsaugoti prieigą savo įmonėms prie mūsų didžiulių ir diversifikuotų rinkų“, – kalbėjo Ch. Michelis.

„Aš mūsų draugai britai nori reguliuoti valstybės pagalbą? – klausė jis. – Ar jie nori išlaikyti aukštus sveikatos, maisto saugos ir klimato standartus, palaikant glaudžius ryšius su Europa?“

„Jei taip, kodėl neįsipareigoti jų laikytis mūsų būsimame susitarime?“ – pridūrė jis. 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 10 21 17:31
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt