antradienis, rugpjūčio 11 d.
Faktai apie teroro ataką Londone. Aukų ir sužeistųjų skaičius auga
tiesa.com

Kovo 22-osios popietę prie Londono parlamento Bendruomenių rūmų pasigirdo šūviai. Peiliu ginkluotas vyras, bandydamas patekti į pastatą, subadė policininką ir netrukus buvo pašautas. Prieš tai vyras automobiliu užvažiavo ant Westminsterio tilto ir pervažiavo praeivių minią ir įsirėžė į rūmų vartus.

Trečiadienį apie 14:40 vietos laiku iššokęs iš automobilio įtariamasis peiliu puolė Bendruomenių rūmus saugojusį policininką ir ėmė jį badyti. Policininko kolega neturėjo ginklo ir nuskubėjo ieškoti pagalbos. Pasigirdo keletas šūvių ir kiti pareigūnai nukovė užpuoliką.

5 žuvę, 40 sužeistų

Automobilis sužalojo apie 40 žmonių, per incidentą į upę įkrito viena moteris, tačiau ji išgelbėta gyva. Tarp sužeistųjų pateko ir trys prancūzai mokiniai. Viena pėsčioji žuvo vietoje, kiti, sunkiai sužaloti, išgabenti į ligoninę. Vėliau pranešta, kad subadytas pareigūnas, Keithas Palmeris, mirė. Taip pat žuvo trys civiliai ir užpuolikas.

Iš karto buvo uždarytas pastatas, netoliese buvusi premjerė Theresa May išvežta saugoti. Taip pat pastate liko žurnalistai. Vėliau pareigūnai juos apklausė, kaip liudytojus. Po dviejų valandų Bendruomenių rūmai evakuoti, politikai patikėti skotlandjardo apsaugai. Įvykio vietoje ir visame Londone skirti patruliuoti uniformuoti ir neuniformuoti pareigūnai, sustiprinta apsauga.

Prie Bendruomenių rūmų kartu su skubiosios pagalbos ekipažais buvo iškviesti ir išminuotojai, pranešta apie įtartiną paketą teritorijoje. Įtarimai apie galimą sprogmenį nepasitvirtino.

Atskleista užpuoliko tapatybė

Iš pradžių manyta, kad ataką įvykdė mažiausiai du užpuolikai, kurie, pasak policijos, buvo sulaikyti. Westminsterio rajone buvo pradėta paieška, tačiau dar tą patį vakarą ji buvo atšaukta. Policija vėliau pranešė, kad įtariamasis buvo tik vienas. Jis, pranešama, turėjo du peilius.

Iš pradžių teigta, kad nukautasis užpuolikas buvo Didžiosios Britanijos pilietis Abu Izzadeenas. Vyras anksčiau turėjo reikalų su teisėsauga. 2008-aisiais jis nuteistas už pinigų rinkimą teroristiniams tikslams bei terorizmo skatinimą. Anksčiau jis priklausė uždraustai britų musulmonų organizacijai „Al Ghurabaa“. 2015-aisias A.Izzadeenas sulaikytas Vengrijoje dėl to, kad keliavo be asmens dokumentų.

Vėliau paaiškėjo, kad A.Izaadeenas vis dar įkalintas, todėl išpuolio įvykdyti negalėjo.

Policija naujų duomenų apie vykstantį tyrimą nepateikia, tačiau terorizmo versija atšaukta nebuvo. Pareigūnai paskelbė manantys, kad išpuolio vykdytojas buvo „įkvėptas tautinio terorizmo“. Daugiau detalių nepateikiama.

Išpuolis įvykdytas praėjus lygiai metams po teroro atakos Briuselyje, kurios metu žuvo 32 žmonės.

2017 03 23 07:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt