antradienis, rugpjūčio 3 d.
Farmacininkai išvedė iš kantrybės: ES imasi vakcinų eksporto kontrolės
Alfa.lt

Europos Komisija penktadienį priėmė Europos Sąjungos gamyklose pagamintų vakcinų nuo COVID-19 eksporto kontrolės schemą, numatančią galimybę stabdyti, jos nuomone, sutarčių neatitinkantį eksportą, kilus nesutarimams su britų ir švedų farmacijos milžine „AstraZeneca“.

„Mes sumokėjome šioms kompanijoms, kad jos padidintų produkciją, o dabar tikimės, kad jos ją pristatys“, – sakė Europos Komisijos vicepirmininkas Valdis Dombrovskis žurnalistams.

„Šios dienos priemonė įvedama didžiausios skubos tvarka. (Jos) tikslas yra nedelsiant užtikrinti visišką skaidrumą... Ir jeigu reikės, ji taip pat suteiks mums instrumentą užtikrinti vakcinų tiekimą“, sakė jis.

ES pareigūnų teigimu, ši schema turėtų įsigalioti šeštadienį, po to, kai ji bus paskelbta oficialiajame leidinyje.

Priemonė turėtų galioti iki kovo pabaigos, ir ji bus taikoma tik toms koronaviruso vakcinoms, kurios patenka į išankstines farmacijos kompanijų ir Europos Komisijos pirkimo sutartis.

Šią savaitę kilo įnirtingas „AstraZeneca“ ir Briuselio ginčas, pastarajam apkaltinus bendrovę sulaužius sutartį taip, kad vėluojant jos vakcinos dozių pristatymui ES vyriausybėms, ji laikosi įsipareigojimų aprūpinti vakcina JK pagal anksčiau pasirašytą susitarimą.

Tačiau už sveikatos apsaugą ir maisto saugą atsakinga Europos Komisijos narė Stela Kiriakides pabrėžė: „Mes nesaugome savęs nuo jokios konkrečios šalies. Ir mes nesivaržome ir nelenktyniaujame su jokia šalimi.“

Tuo metu V. Dombrovskis teigė, kad įmonės, deklaruojančios naują eksportą, taip pat turės pateikti informaciją „apie savo eksportą ir eksporto paskirties vietas, kiekius ir panašiai, trijų mėnesių iki šio reglamento įsigaliojimo laikotarpiu“.

Tai tikriausiai atskleis, ar „AstraZeneca“ iš tikrųjų, kaip teigiama, išsiuntė vakcinų į Jungtinę Karalystę iš vienos iš dviejų savo vakcinų gamyklų Europoje, kuri, kaip tvirtina bendrovė, susidūrė su gamybos nesklandumais.

2021 01 29 20:14
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt