šeštadienis, sausio 16 d.
„Frontex“: gegužę išaugo į Europą patekti bandančių migrantų skaičius
Alfa.lt

Į ES bandančių patekti migrantų skaičius gegužę, palyginus su praėjusiu mėnesiu, patrigubėjo, pranešė bendrijos pasienio apsaugos agentūra „Frontex“. Tai gali būti rimtas indikatorius, kad dėl COVID-19 pandemijos aprimusi žmonių migracija pamažu atsigauna.

Portalo DW duomenimis, po rekordiškai mažo migrantų skaičiaus balandžio mėnesį gegužę buvo užfiksuoti per 4,3 tūkst. nelegalių sienos kirtimų. Tai bemaž tris kartus daugiau nei prieš mėnesį.

ES prieglobsčio agentūra jau anksčiau yra perspėjusi, kad pandemija ateityje gali paskatinti dar didesnę migraciją, ypač jei ji lems maisto trūkumą ir dar didesnį nestabilumą Artimuosiuose Rytuose ir Šiaurės Afrikoje.

„Destabilizuojančių veiksnių efektas dėl COVID-19 protrūkių turi potencialią pakeisti susiformavusias prieglobsčio prašymų tendencijas“, – teigė agentūra. 

Bendri migracijos skaičiai mažesni nei 2020 m.

Per pirmuosius 5 šių metų mėnesius „Frontex“ užfiksavo per 31,6 tūkst. neteisėtų sienos kirtimų – 6 proc. mažiau nei tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais.

Tarp vienų aktyviausių migracijos maršrutų į Europą – per Turkiją ir Graikiją, nuo sausio iki gegužės užfiksuota 12,7 tūkst. sienos kirtimų. Tai yra 28 proc. mažiau nei praėjusiais metais. Dauguma migrantų šiuo keliu atvyksta iš Afganistano.

Apie 3,7 tūkst. žmonių keliavo iš Maroko į Ispaniją per Viduržemio jūrą – 50 proc. mažiau nei pernai.

Tačiau kituose maršrutuose buvo užfiksuotas didesnis žmonių judėjimas. Pavyzdžiui, 6,9 tūkst. žmonių atvyko Vakarų Balkanų keliu – 50 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu laikotarpiu.

Nuo sausio iki gegužės beveik tris kartus daugiau nei pernai pabėgėlių atvyko iš Libijos ir Tuniso per Viduržemio jūrą į Italiją ir Maltą. Dauguma šių žmonių atvyko iš Bangladešo, Sudano ir Dramblio Kaulo Kranto. 

2020 06 19 08:16
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt