antradienis, lapkričio 30 d.
G. Landsbergis: Lietuva ieško būdų, kaip paduoti Baltarusiją į Tarptautinį Teisingumo Teismą dėl migrantų krizės
Alfa.lt
URM
Gabrielius Landsbergis

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis tvirtina, kad Lietuva ieško būdų, kaip Baltarusijos režimą ir diktatorių Aliaksandrą Lukašenką paduoti į Tarptautinį Teisingumo Teismą (TTT) dėl sukeltos migrantų krizės.

„Lietuvoje yra žmonių ir politikų, kurie tikrai rimtai galvoja apie galimybę ieškoti teisinių veiksmų, tarptautinių teisinių veiksmų, už nusikaltimus prieš... žmones, kurie kenčia dėl tam tikro diktatoriaus priimtų sprendimų“, - interviu „POLITICO“ metu pažymėjo užsienio reikalų ministras. -„Galvotume apie TTT. Nenoriu nieko per daug žadėti... Bet manau, kad to reikia.“

Tarptautinis Teisingumo Teismas yra viena šešių pagrindinių Jungtinių Tautų organizacijos institucijų. Tai yra vienintelis tarptautinis teismas, sprendžiantis bendruosius ginčus tarp šalių, o jo sprendimai ir nuomonės yra pagrindiniai tarptautinės teisės šaltiniai.

Šiemet į Lietuvą neteisėtai pateko beveik 4,2 tūkst. migrantų, nuo rugpjūčio mėnesio apgręžta daugiau nei 7,3 tūkst. žmonių.

Vilnius kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija. Dėl to Lietuvoje paskelbta ekstremali situacija.

Ties Baltarusijos siena su Lenkija susitelkus gausiam skaičiui migrantų, Seimas Lietuvos pasienyje mėnesiui įvedė ir nepaprastąją padėtį.

2021 11 22 14:29
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt