penktadienis, rugpjūčio 19 d.
G. Orwello romanas „1984“ viename JK universitetų tapo „pavojingu turiniu“
Alfa.lt
Unsplash
1984 plakatas

Nortamptono universitetas įspėja studentus apie George'o Orwello knygą „1984“, sakydamas, kad jame yra „pavojingo turinio“, kuris kai kuriems gali atrodyti „įžeidžiantis ir liūdinantis“ – praneša „GB news“.

„1984“ yra distopinis socialinės mokslinės fantastikos romanas, pirmą kartą išleistas 1949 m., kuriame aptariama tiesos ir faktų idėja politikoje ir kaip juos galima pakeisti. G. Orwello istorija taip pat pagimdė tokias populiarias frazes kaip „Didysis brolis“, „Minčių policija“ ir „Naujoji kalba“.

„The Mail on Sunday“ užklausoje dėl informacijos laisvės atskleidė, kad universitete įspėjimai pateikti daugybei knygų, įskaitant Alano Moore'o „V For Vendetta“ ir Jeanette Winterson „Sexing The Cherry“.

Studentai, dalyvaujantys modulyje „Identity Under Construction“, įspėjami, kad paskaitose aptariamos temos „sprendžia sudėtingas problemas, susijusias su smurtu, lytimi, seksualumu, klase, rase, prievarta, seksualine prievarta, politinėmis idėjomis ir įžeidžiančia kalba“.

„GB News“ vedėjas Stephenas Dixonas apibūdino sprendimą sakydamas: „tai tarsi žemės riešutų pakelis, kuriame sakoma, kad jame gali būti žemės riešutų... Kartais tai yra tiesiog juokinga. Per daug žmonių taip lengvai įsižeidžia. Šiomis dienomis žmonės nori būti įžeisti“.

Kalbėdamas su „The Mail on Sunday“, konservatorių parlamentaras Andrew Bridgenas sakė: „Yra tam tikra ironija, kad studentai dabar įspėjami prieš skaitant „1984“. Mūsų universitetų miesteliai greitai tampa distopinėmis „Didžiojo brolio“ zonomis, kur „Naujoji kalba“ praktikuojama siekiant sumažinti intelektualinių minčių diapazoną ir nutildyti kalbėtojus, kurie jos neatitinka“.

Nortamptono universiteto atstovas sakė: „Nors tai nėra universiteto politika, galime įspėti studentus apie turinį, susijusį su smurtu, seksualiniu smurtu, prievarta šeimoje ir savižudybėmis. Esant tokioms aplinkybėms, kandidatams studijuoti paaiškiname, kad į jų kursą bus įtraukta keletas sudėtingų tekstų. Žinome, kad kai kurie tekstai gali būti sudėtingi kai kuriems studentams, ir į tai atsižvelgėme kurdami savo studijų dalykus“.

2022 01 24 13:43
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt