ketvirtadienis, liepos 2 d.
Gaisras Londone: ugniagesiai vos nežuvo patys
tiesa.com

Ketvirtadienio vakarą Edgware rajone netoli Burnt Oak stoties, kilo didžiulis gaisras. Keli šimtai gyventojų evakuota baiminantis įvykio vietoje galimo sprogimo.

Pranešama, kad gaisrą gesino daugiau nei 70 ugniagesių, darbavosi 10 autocisternų. Į ligoninę išgabentas vienas nukentėjusysis. Gaisro metu buvo uždaryta netoliese esanti metro stotis, užtvertos gatvės, evakuoti gyvenamieji namai.

Gaisrininkų vadas Seanas Madeley'is, dirbęs įvykio vietoje, sakė: ,,Ugnis dega dirbtuvėse už parduotuvių ir butų. Gelbėtojai dirba ekstremaliomis sąlygomis bandydami gesinti erdvę, kur stovi dujų balionai, kurie bet kuriuo momentu gali sprogti. Dabar visa Warling Avenue yra uždaryta, vairuotojų prašome vengti šios vietos“.

Liudininkų fiksuotose nuotraukose matyti, kad visiškai sudegusios kieme stovėjusios mašinos, išsilydę pastato pastoliai, apdegę kieme esantys rakandai.

Gyventojai dėkoja gaisrininkams

Praėjus kelioms valandoms po įsiplieskusio gaisro, kuomet ugniagesiai gelbėtojai numalšino pastatą talžančius ugnies liežuvius, Burnt Oak gyvenvietės žmonės užplūdo socialinius tinklus dėkodami ugniagesiams už pasiaukojamą darbą. „Twitteryje“ žinutės ugniagesiams skriejo dar ne vieną valandą po incidento.

,,Londonas vis dar tarsi sudaužyta širdis. Tikiuosi, kad visiems gyventojams pavyko iš gaisro pabėgti sveikiems ir gyviems. Mano mintys su nukentėjusiaisiais.“

,,Siunčiame nuoširdžiausius padėkos žodžius Londono ugniagesių brigadai už pasiaukojantį darbą. Tik jūsų dėka šiandieną Burnt Oak rajone išvengėme aukų“.

,,Ačiū gaisrininkams, kad išgelbėjo mano rajoną. Aš vis dar šoke, kad mačiau tokį kraupų vaizdą. Tiek dūmų ir ugnies.“

Šios ir kitos socialiniuose tinkluose paliktos gyventojų žinutės rodo, kad žmonės nėra abejingi kitų skausmui ir supranta, koks pasiaukojantis yra ugniagesių darbas. Kita vertus, panašu, kad dar ne vienas londonietis įbaugintas liepsnų po incidento vykusio daugiau kaip prieš mėnesį Grenfell daugiabutyje. Ugnis jiems asocijuojasi su ne vieną dešimtį gyvybių nusinešusiu gaisru Kensingtone. Gaisrinei skambino beveik 46 tūkstančiai žmonių.

Apie 21 val. ugniagesiai gelbėtojai socialiniuose tinkluose pranešė, kad ugnį suvaldyti pavyko, tačiau vis dar kovojama su dūmais. Watling avenue jau atidaryta visuomenei, kad mieste vyktų judėjimas, kaip įprasta. Kas sukėlė gaisrą, nėra aišku. Įvykio detales aiškinsis gaisrų tyrėjai. Gelbėtojai su ugnimi kovojo beveik 5 valandas.

2017 07 21 08:50
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt