pirmadienis, rugsėjo 21 d.
Gera žinia: bus leista likti visiems ES piliečiams
tiesa.com

Vidaus reikalų ministerijos išplatintoje ataskaitoje teigiama, kad po Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš Europos Sąjungos masinės deportacijos neprasidės.

Nors anksčiau JK premjerė Theresa May pareiškė negarantuosianti visiems atvykėliams teisės pasilikti, vidaus reikalų miinisterija apskaičiavo, jog visi šiuo metu šalyje gyvenantys apie 3,6 mln. ES piliečių galės likti po „Brexit“. Teigiama, kad pasibaigus pasitraukimo procesui 2019 metais dauguma iš jų jau turės teisę nuolat gyventi JK, o likusiems žadama pasiūlyti amnestiją.

Jeigu ES pilietis gyvena JK ilgiau nei 5 metus, jis automatiškai įgyja teisę gauti nuolatinio rezidento statusą.

„Po „Brexit“ 80 proc. ES piliečių jau turės tokią teisę, kitiems 600 tūkst. pasiūlysime amnestiją“, – penktadienį sakė šaltinis iš ministerijos dienraščiui „Daily Telegraph“.

Taip pat pridurta, jog suteikdama tokią teisę JK tikisi adekvačių veiksmų iš ES – kad bendrijos teritorijoje gyvenantys britai po pasitraukimo irgi turės tokias pačias teises.

Ši ataskaita skiriasi nuo ankstesnių valdančiųjų kalbų, pagal kurias po „Brexit“ teoriškai būtų galima deportuoti 5 iš 6 šiuo metu JK gyvenančių Europos Sąjungos piliečių. Tokius planus šalis vargu ar būtų pajėgi įvykdyti fiziškai.

Prancūzija: britai sumokės žiaurią kainą

Planas – grįžti, nuversti konservatorius, sustabdyti „Brexit“

2016 10 08 09:35
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt