pirmadienis, spalio 26 d.
Gera žinia vairuotojams: degalinių kuro pompos įpila daugiau degalų nei priklauso
tiesa.com

Vairuotojų organizacija AA iniciavo tyrimą, norėdama išsiaiškinti, ar degalinėse vairuotojai nėra apgaudinėjami. Ekspertai tikrino, kiek degalų į bakus įpila pompos. Buvo manoma, kad įranga gali būti sureguliuota vairuotojo nenaudai, tačiau rezultatai buvo visiškai priešingi.

Pasirodo, kad vidutiniškai degalinėse vairuotojai įsipila 4,5 proc. daugiau degalų nei nusipirko. AA prezidentas Edmundas Kingas BBC 5 radijo laidoje sakė: „Dėl ne tiksliai veikiančios technikos nuostolių patiria degalinės, o ne vairuotojai. Tai gera žinia mums, vairuojantiems, nes kuro kainos pastaraisiais metais nuolat kyla“.

AA suskaičiavo, kad kiekvieną kartą baką pripildžius sklidinai, galima sutaupyti iki 3 svarų sterlingų. Vairuotojai apklausose tikindavo, kad su tuo pačiu kiekiu degalų nuvažiuoja vis mažiau kilometrų ir manė, jog dalį kuro iš jų „nusuka“ degalinės. Tačiau paaiškėjo, kad degalinių pompos yra sureguliuotos vairuotojo naudai. AA prezidentas pažymėjo, kad jeigu vairuotojai reikš pretenzijas dėl degalinių įrangos, jos bus tikrinamos ir paklaida bus panaikinta. „Tai reiškia, kad vairuotojai patys sau šauna į koją“, - dėstė E.Kingas.

Vieno prekybos centro degalinių tinklas pranešė, kad dėl netinkamos įrangos per metus praranda apie 0,5 mln. svarų sterlingų. Tinklo atstovų teigimu, jų degalinėse dalis įrangos yra nauja, dalis – jau gerokai patarnavusi.

2012 08 09 12:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt