penktadienis, liepos 10 d.
Geriausi inžinieriai - imigrantai
tiesa.com

Kas penktas kvalifikuotas Jungtinės Karalystės darbuotojas – imigrantas. Šalies Vyriausybė paskelbė skaičius, kurie įspėja britus apie augančią konkurenciją darbo rinkoje.

 Britų portalas telegraph.co.uk rašė, kad šalies darbdaviai yra priversti pasikliauti užsienyje gimusiais darbuotojais ir skirti jiems svarbias pareigas. Tuo tarpu šalies mokiniai ir toliau vengia matematikos bei gamtos mokslų bei prastai išlaiko egzaminus, kas vėliau turi įtakos jų darbo kvalifikacijai.

Paaiškėjo, kad migrantai sudaro 20 proc. darbuotojų tokiose šaliai svarbiose srityse kaip naftos ir dujų gavyba, aviacija, kompiuterinė, elektroninė bei optinė inžinerija. Vyriausybės ataskaitoje rašoma, kad 119 profesijų atstovai, kurių darbuotojų šiuo metu trūksta, privalo išmanyti vieną ar kitą inžineriją. Šioms profesijoms, kaip geriau pasirengę darbininkai, dažniausiai pasirenkami imigrantai.

Verslo inovacijų departamentas desperatiškai prašo pagalbos rengiant kvalifikuotus britų inžinierius. Atsakydama į šį prašymą Vyriausybė teigė, kad į inžinierių parengimą bei išsilavinimą jau investuota daugiau nei 49 mln. svarų sterlingų.

„Tiesa“ primena, kad praėjusią savaitę Jungtinės Karalystės premjeras Davidas Cameronas paskatino šalies darbdavius įdarbinti britų jaunimą vietoje imigrantų. Čia pat pridurdamas, kad supranta, jog britams konkuruoti su užsieniečiais sekasi vis sunkiau ir dėl to kalta vietinė švietimo sistema.

Per pastaruosius metus kvalifikuotą darbą gavusių užsieniečių padaugėjo 225 tūkst., dabar jų priskaičiuojama apie 4,26 mln. Kai tuo tarpu, kvalifikuotų britų darbuotojų skaičius pakilo šiek tiek mažiau – 192 tūks. darbuotojų.

2013 11 04 08:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt