pirmadienis, spalio 25 d.
Graikai „Ryanair“ lėktuve KGB agentų nerado
BNS
Scanpix
Graikijos pareigūnai neturi įrodymų, kad lėktuve būtų buvę KGB agentų ar kurios nors saugumo tarnybos agentų.

Nėra įrodymų, kad Baltarusijos valstybės saugumo tarnybos KGB ar kitų slaptųjų tarnybų agentų buvo iš Atėnų į Vilnių skridusiame „Ryanair“ lėktuve, kuris buvo priverstinai nutupdytas Minske, siekiant sulaikyti juo skridusį disidentą žurnalistą, ketvirtadienį pareiškė Graikijos ministras pirmininkas Kiriakas Micotakis .

„Mes neturime jokių ženklų, kad tame lėktuve būtų buvę KGB agentų ar kurios nors saugumo tarnybos agentų. Nė vieno. Nulis. Ir mes tai labai atidžiai ištyrėme“, – interviu Vokietijos leidiniui „Bild“ sakė graikų premjeras.

Sekmadienio popietę Minsko oro uoste buvo nutupdytas keleivinis bendrovės „Ryanair“ lėktuvas, skridęs iš Graikijos sostinės į Vilnių. Jis buvo priartėjęs prie Lietuvos oro erdvės, tačiau buvo priverstas pasukti į Baltarusijos sostinę.

Aviakompanija „Ryanair“ pranešė, kad lėktuvas su daugiau kaip šimtu keleivių nusileido Minsko oro uoste, nes Baltarusijos oro dispečeriai informavo apie potencialią saugumo grėsmę lėktuve. Ši informacija vėliau nepasitvirtino.

Šiuo lėktuvu skrido žurnalistas Ramanas Pratasevičius. Lėktuvui nusileidus Minske, jis sulaikytas, taip pat sulaikyta jo mergina, Europos humanitarinio universiteto Vilniuje studentė, Rusijos pilietė Sofija Sapega.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 05 28 08:14
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt