ketvirtadienis, sausio 27 d.
Graikijoje 24 humanitarinės pagalbos darbuotojai bus teisiami dėl pagalbos migrantams
Alfa.lt
Pixabay
Migrantai valtyje

24 humanitarinės pagalbos darbuotojai bus teisiami, nes padėjo migrantams pasiekti Graikiją 2016 – 2018 m. migrantų krizės metu. Jų gali laukti penkerių metų laisvės atėmimo bausmė.

Kaltinamiesiems buvo paskelbta daugybė kaltinimų, tarp kurių šnipinėjimas, dokumentų klastojimas ir neteisėtas radijo dažnių naudojimas. Teismo procesas vyks Lesbo saloje, kuri buvo migracijos krizės karščiausias taškas.

Žmogaus teisių atstovai šį procesą vadina „politiškai motyvuotu“, o tarptautinis judėjimas, nukreiptas prieš žmogaus teisės pažeidimus, „Amnesty International“ tikina, kad kaltinimai yra „farsas“.

Tarp 24 kaltinamųjų, iš kurių 17 užsienio piliečiai, yra pabėgėlė iš Sirijos Sarah Mardini, olimpinės plaukikės Yusros Mardini sesuo. Jos sulaukė tarptautinio dėmesio 2015 m., kai sugedus varikliui nutempė savo pabėgėlių valtį į saugią vietą.

S. Mardini buvo uždrausta atvykti į Graikiją gintis ir ji buvo priversta stebėti teismo procesą iš Vokietijos, kur jai buvo suteiktas prieglobstis.

Prokurorai teigia, kad humanitarinės pagalbos darbuotojai, susiję su paieškos ir gelbėjimo grupe, stebėjo Graikijos pakrančių apsaugos radijo kanalus ir naudojo transporto priemonę su padirbtais kariniais numeriais, kad įvažiuotų į Lesbo salos draudžiamas zonas.

Jei jie bus pripažinti kaltais, jiems grės penkerių metų laisvės atėmimo bausmė.

Kai kurie asmenys taip pat toliau tiriami dėl daugelio kitų nusikaltimų, įskaitant žmonių kontrabandą. Jiems gresia iki 25 metų laisvės atėmimo bausmė.

Airijos pagalbos darbuotojas Seanas Binderis, kuriam gresia teismas, sakė Airijos transliuotojui RTÉ: „Džiaugiuosi galėdamas apsiginti, žinau, kad nepadariau nieko blogo, ir mes galime tai įrodyti“.

„Esu kaltinamas nusikaltimais, kuriuos, kaip manoma, padariau likus metams iki to laiko, kai kada nors buvau saloje“, – pridūrė jis.

„Amnesty International“ Europos regioninio biuro direktorius Nilsas Muižnieksas savo pareiškime teigė: „Jiems pateikti kaltinimai yra farsas ir todėl jie niekada neturėjo būti teisiami“.

„Šis simbolinis atvejis parodo, kiek toli Graikijos valdžia nueis, kad atgrasytų žmones nuo pagalbos pabėgėliams ir migrantams. Gelbėjimo operacijų sustabdymas netrukdo žmonėms leistis į pavojingas keliones, o tiesiog daro tokias keliones pavojingesnes“, – pridūrė jis.

Teismo procesas vyksta tuo metu, kai Graikijos konservatyvioji vyriausybė sugriežtino žmogaus teisių grupių veiklą, siekdama apriboti į šalį atvykstančių migrantų skaičių.

2021 11 28 15:13
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt