antradienis, birželio 2 d.
Į Hitrou sugrįžo nuo priverstinės santuokos pabėgusi moteris
tiesa.com
Pixabay.com

Į Jungtinę Karalystę sugrįžo nuo priverstinės santuokos pabėgusi moteris, šiandien atskleidė valstybės tarnybos.

Moteris, kurios tapatybė neatskleidžiama dėl saugumo, į Hitrou oro uostą sugrįžo viena. Nuo vyro ji pabėgo jiems išvykus medaus mėnesio.

Sugrįžus ir vyrui, jis iškart buvo sulaikytas oro uoste. Kol kas neaišku, ar dėl to bus pradėtas kriminalinis tyrimas.

Pasienio tarnybos modernios vergovės atstovė Amanda Read Metro.co.uk sakė: „Prieš porą savaičių Hitrou oro uoste nusileido priverstinai ištekinta mergina, kuri su sutuoktiniu buvo išvykusi medaus mėnesio ir sugebėjo nuo jo pabėgti. Pati pirmą kartą su tuo susiduriu. Šiuo metu vyksta tyrimas. Manau, kad (priverstina santuoka) įvyko čia ir jie išvyko pailsėti į užsienį. Ji pilnametė. Tiksliai nepamenu, kur ji atostogavo. Vos tik sugrįžo, ji atėjo ir padavė pareiškimą.“

Įlaipinimo į lėktuvą ir orlaivio komandų nariai yra mokomi atpažinti priverstinių santuokų, modernios vergovės aukas.

Skotland Jardo Prievartos ir žalojančių praktikų bendradarbiavimo komandos inspektoriaus Alleno Daviso teigimu, priverstinė santuoka yra nusikaltimas, turintis pražūtingas pasekmes.

„Deja tai vis dar yra slapta žalinga praktika ir mums reikia tai pakeisti bei normalizuoti pokalbius apie ją“, – teigė jis.

Santuoka priverstine laikoma tada, kai sutuoktiniai arba vienas jų nesutinka ar negali sutikti būti susietas santuokos saitais. 2014-aisiais Jungtinėje Karalystėje priverstinė santuoka paskelbta nusikaltimu, už kurį gresia iki 7 metų nelaisvės.

Pernai JK Vidaus reikalų ministerija padėjo 1764 įtariamoms priverstinės santuokos aukoms, kurių 574 buvo nepilnamečiai asmenys. Šie atvejai buvo siejami su 74 užsienio šalimis, dažniausiai Pakistanu (769 atvejai), Bangladešu (157 atvejai) ir Indija (110 atvejų).

Pareigūnai įsitikinę, kad tikrieji priverstinių santuokų atvejų skaičiai yra gerokai didesni, nes dažnai apie šį nusikaltimą nėra pranešama arba bijoma tai padaryti.

Labdaros organizacijos „Sharan Project“ įkūrėja Plly Harrar sakė, kad priverstinės santuokos aukomis tampa žmonės nuo 2 iki 80 metų.

2019 07 16 10:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt