penktadienis, liepos 10 d.
Į nusikalstamą gaujų veiklą įtraukiama vis daugiau vaikų
tiesa.com

Policijos pareigūnai, mokytojai ir tėvai turėtų žinoti, kad visi vaikai, taip pat ir tie, kurie kilę iš pasiturinčių šeimų, turi didelę riziką tapti nusikaltėlių gaujų nariais, nelegaliai platinančiais narkotines medžiagas iš miestų į atokias gyvenamąsias vietoves.

Portale Theguardian.com rašoma, kad specialiosios pajėgos atliko tyrimą, kurio metu paaiškėjo, kad net vaikai, mokyklose demonstruojantys puikius rezultatus, lankantys privačias ugdymo įstaigas bei kilę iš pasiturinčių šeimų gali būti įtraukti į nusikalstamą veiklą.

„Vaikų išnaudojimo apimtys XXI a. Anglijoje vis dar yra šokiruojančios. Ši veikla neigiamai veikia pačius vaikus, jų šeimas ir bendruomenes. Profesionalai ir tėvai neturėtų manyti, kad labiausiai pažeidžiami yra silpni vaikai“, – teigiama specialiųjų pajėgų pranešime.

Taip pat svarbu žinoti, kad nusikalstamos grupuotės dažnai keičia vaikų išnaudojimo taktikas, nusitaikys į kitas vaikų grupes.

Nacionalinė nusikaltimų agentūra apskaičiavo, kad šalyje veikia maždaug 1500 narkotikų platinimo tinklų, nelegalias medžiagas platinančių į atokias gyvenamąsias vietoves. Buvo pastebėta, kad vaikai narkotines medžiagas dažniausiai transportuoja itin pavojingais būdais.

„Pavyzdžiui, vaikai yra verčiami maišelius su nelegaliomis medžiagomis paslėpti savo išangėse arba makštyse. Tai – ne tik nelegalus būdas platinti narkotikus, bet ir lytinis vaikų išnaudojimas“, – teigė inspektoriai.

Nusikalstamos grupuotės taip pat taikosi į vyresnius, mokymosi sutrikimų ir psichinių problemų turinčius, vienišus, tėvų neturinčius vaikus, kurių, jei dingtų, nebūtų pasigendama.

„Mes pastebėjome, kad nemaža dalis taip išnaudojamų vaikų reguliariai nelankydavo mokyklos, kadangi jie turėjo daugiau laiko, kurį galėjo skirti nelegalių medžiagų platinimui“, – tęsiama pranešime.

Visų atsakingų asmenų – tėvų, mokytojų ir pareigūnų prašoma atkreipti dėmesį į kitaip elgtis pradėjusius vaikus ir paauglius, namuose praleidžiančius vis mažiau laiko ar keliančius kažkokį įtarimą. 

2018 11 15 11:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt