ketvirtadienis, balandžio 22 d.
Į Škotiją atvyko pirmoji vakcinos nuo koronaviruso siunta
Alfa.lt

Škotijos sveikatos reikalų sekretorė patvirtino, kad pirmoji COVID-19 vakcinos siunta atvyko į jų regioną, o skiepijimo programa prasidės jau nuo antradienio, pranešė portalas BBC.

Pirmosios vakcinos dozės bus suteikiamos prioritetinėms žmonių grupėms, tokioms kaip globos namų gyventojai ir darbuotojai, senyvo amžiaus asmenys ir priešakinėse linijose dirbantys medikai.

Škotijos valdžia tvirtina, kad vien per savaitgalį regione buvo užfiksuoti 777 nauji susirgimai, o ligoninėse dėl šios ligos guli 965 asmenys.

Vaistų ir sveikatos produktų reguliavimo agentūra (MHRA) teigė, kad naujoji „Pfizer/BioNTech“ vakcina, suteikianti 95 proc. apsaugą nuo COVID-19, yra saugi, o prioritetinių asmenų imunizacija prasidės jau visai netrukus.

„Aš džiaugiuosi galėdama pranešti, kad vakcina jau Škotijoje ir yra laikoma saugiai, kad būtų skiepijimus pradėti jau nuo antradienio. Mokslas suteikė mums vilties, ir mes pradedame kelionę, kuri galiausiai leis mums pabėgti nuo šio baisaus viruso“, – teigė sveikatos reikalų sekretorė Jeane Freeman.

„Išklausę jungtinio vakcinacijos ir imunizacijos komiteto patarimą, mes pradėsime nuo tų grupių, kuriose įmanoma išvengti 99 proc. visų nuo COVID-19 mirčių. Šiose grupėse yra garbaus amžiaus asmenys, globos įstaigų gyventojai ir darbuotojai bei priešakinėse linijose dirbantys sveikatos ir socialiniai darbuotojai“, – pridūrė sekretorė.

Jungtinės Karalystės vyriausybė jau yra užsakiusi 40 mln. vakcinos dozių – pakankamai, kad du kartus paskiepytų 20 mln. žmonių.

Antroji dozė

Apie 800 tūkst. vakcinos dozių JK gyventojams turėtų būti prieinama jau nuo šios savaitės, iš kurių 65 500 – konkrečiai Škotijai. Pusė gruodį pristatomų dozių Škotijoje bus laikomos pakartotiniam skiepijimui. Tam tikslui regiono valdžia nusipirko 23 ypač žemos temperatūros šaldiklius, skirtus laikyti skiepams.

Yra patvirtinta ir tai, kad globos namų gyventojai Škotijoje galės gauti vakciną nuo gruodžio 14 d.

Karališkosios bendrosios praktikos gydytojų kolegijos vadovė dr. Carey Lunan vylėsi, kad vyresniems nei 80 metų asmenims bus galima panaudoti jau kitą, „Oxford-Astrazenica“, pagamintą vakciną jau nuo gruodžio 21 d. 

2020 12 07 17:45
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt