penktadienis, rugpjūčio 7 d.
Į Stratfordą ir Vandsvortą – bet kokia kaina
tiesa.com

Būsto kainų augimas Londone net nesiruošia mažinti apsukų. Ekonominė logika su pasiūlos ir paklausos santykiu šiame mieste kol kas turi tiek pat bendro, kiek išvykstančių ir atvykstančių į sostinę naujų gyventojų skaičius.

Nepaisant nuolat augančių pragyvenimo kaštų ir tūkstančių sostinę paliekančių gyventojų, kurie vis drąsiau iškeičia Londoną į kitus D. Britanijos miestus, prie šio megapolio vartų nepaliauja būriuotis eilės naujų laimės ieškotojų.

Anot oficialios statistikos, šiuo metu Londone gyvena per 8,6 milijono gyventojų. Pridėjus nelegaliai apsistojančius asmenis ar tūkstančius leidimo šalyje gyventi neturinčių atvykėlių, šis skaičius neabejotinai dar pastebimai išaugtų. Visiems naujiems bei seniau Londone įsikūrusiems gyventojams reikalingas būstas, tad jo kainos dėl nuolat didėjančios paklausos ir labai ribotos pasiūlos sparčiai auga.

Tą galima nesunkiai pastebėti ne tik agentūrų languose, bet ir butų ar nuomojamų kambarių skelbimuose. Vidutinė parduodamo būsto kaina Londone jau perkopė pusę milijono svarų, o nuoma per pastaruosius penkerius metus beveik padvigubėjo.

[2989]

Stratfordo renesansas

Dėl vis sunkiau prieinamų būsto kainų atvykstantieji gyventi į Londoną ieško naujų neatrastų žemių – ir jas atranda. Po 2012 metais Stratforde vykusių Olimpinių žaidynių šis Rytų Londono rajonas, priklausantis Niuhamo savivaldybei, įgavo naują kvėpavimą.

Modernus naujų butų kvartalas, buvęs olimpinis kaimelis, kuriame trumpam buvo apsistojusios ryškiausios sporto pasaulio žvaigždės, buvo išparduotas Londono standartais prieinamomis kainomis. Aplink Stratfordą, kuriame iki šiol nesibaigia statybos, kuriasi jaunos šeimos, jos čia mielai nuomojasi patogiai įrengtus butus už palyginti prieinamą kainą.

Ne paslaptis, jog Stratfordą ir jo apylinkes yra pamėgę nemažai lietuvių. Lietuviai čia ne tik daugelį metų gyvena ir dirba, bet yra ir investavę į nuosavą būstą. Vos už kelių šimtų metrų esantis didžiausias Europoje prekybos ir pramogų centras „Westfield“, puikus susisiekimas su Londono centru, Rytų Anglija ir net Vakarų Europa šiai naujai atgimusiai Londono vietovei suteikia vieno iš greičiausiai augančių bei savo istoriją pradedančių kurti rajonų statusą.

Jaunimas renkasi Vandsvortą ir Lambetą

[2987]

Į pietus nuo Temzės esantys Vandsvorto ir Lambeto rajonai yra dar vienas puikus pavyzdys tokio Londono, kuris nesutinka paklusti tradicijai ir kuria savas taisykles. Tik toks gyvybe pulsuojantis miestas gali nuolatos atsinaujinti ir atrasti naujų gyvybės šaltinių. Vienos iš vietų, neatskiriamos ne tik geografiškai, tačiau ir dėl savo panašumo, yra Lambeto bei į vakarus einančio Vandsvorto rajonai.

Buvusi Batersio elektrinė yra turbūt vienas iš žinomiausių ir garsiausių pastatų visame Londone. Planuojama, jog šis pastatas vaiduoklis netrukus pavirs gyvenamųjų namų kvartalu su teniso kortais ir baseinais ant stogo. Savo ketinimus įsikurti šalia jo jau yra paskelbusi JAV ambasada. Taip pat bus statomas naujų dangoraižių miestelis su naujomis įspūdingomis erdvėmis. Visa tai – netolima ateitis, tačiau šalia esantis Klaphamas ir jo apylinkės jau šiandien gyventojų apklausose yra minimas kaip geriausia vieta gyventi Londone.

Ši miesto dalis yra ypač populiari tarp karjerą pradedančių ir darbą Londone neseniai susiradusių jaunųjų profesionalų. Lauko kavinėse, parkuose, parduotuvėse ir stotyse čia pilna jaunimo. Piko metu pasinaudoję šiaurinės Northern linijos traukiniais tuo nesunkiai įsitikinsite.

[2988]

Nuo didžiausią keleivių srautą Europoje aptarnaujančios „Clapham Junction“ traukinių stoties pasukus į rytus, už trijų stotelių su Vandsvorto rajonu ribojasi Lambetas. Šioje Londono pietinėje dalyje butų nuomos kainos jau mažesnės, tačiau susisiekimas su Klaphamu ir centrine Londono dalimi tiesiog puikus. Palyginus su daugelio už bet kokią kainą trokštamu Klaphamu, vos už trijų stotelių, arba 9 minučių traukiniu, esančiuose Streathamo ir Norbury‘o rajonuose nuomos kainos gali skirtis pusantro ir daugiau kartų.

Vis dėlto, kad ir kiek kainuotų, į Londoną yra pasiruošę atvykti ir čia bet kokia kaina pradėti savo laimės paieškas šimtai tūkstančių žmonių. Klausimai, ką dirbti, kur apsistoti ir kur ilgiau įleisti šaknis, kamuoja daugumą. Tarsi užburtame rate, atsakymus suranda tik tie, kurie patys yra kaip ir Londonas – aktyvūs, atsinaujinantys ir nuolat ieškantys, kur geriau.

2016 04 10 08:40
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt