sekmadienis, spalio 25 d.
Imigracija į JK ne iš ES šalių pasiekė „aukščiausią lygį“
Alfa.lt

Pasak Jungtinės Karalystės nacionalinės statistikos tarnybos, migrantų skaičius ne iš ES šalių pasiekė aukščiausią per 45 m. lygį.

Portalo BBC duomenimis, 2019 m. į šalį imigravo 282 tūkst. daugiau ne ES piliečių nei išvyko – tai yra aukščiausias migrantų skaičiaus didėjimas nuo pat 1975 m., kai buvo pradėta rinkti ši informacija. Prie šio augimo labiausiai prisidėjo išaugęs studentų iš Kinijos ir Indijos skaičius.

Tuo tarpu, atvykstančių žmonių iš ES valstybių skaičius ir toliau „stabiliai mažėja“. 2019 m. į Jungtinę Karalystę atvyko 49 tūkst. daugiau ES piliečių nei išvyko – tai gerokai mažiau nei, pavyzdžiui, 200 tūkst. žmonių 2015 m.

Iš viso, 2019 m. ilgesniam laikui į šalį atvyko 270 tūkst. žmonių daugiau nei išvyko. Statistikos tarnybos duomenimis, praėjusiais metais atvyko daugiau nei 667 tūkst. žmonių, o 407 tūkst. išvyko. 

Pandemijos poveikis

Oksfordo universiteto migracijos stebėsenos centro direktoriaus pavaduotojas Robas McNeilas teigė, kad „dar yra per anksti nustatyti kaip pandemija paveiks migraciją į JK“.

Tačiau ekspertas tvirtina, kad koronaviruso pasekmės „jau pasiekė visą imigracijos struktūrą – nuo pakirstų darbuotojų galimybių keliauti ir įsidarbinti ar darbdavių, negalinčių atsivežti sezoninių darbuotojų į britų laukus“.

Britų verslo konfederacijos JK politikos vadovas Matthew Fellas teigė, kad šalies verslai „šiuo metu prioretizuoja saugumą ir bando išsaugoti darbo vietas šiuo beprecedenčių sunkumų laikais“.

„Dabar kai kurie verslai samdys mažiau darbuotojų iš kitų šalių nei prieš krizę, – teigė M. Fellas. – Tačiau kitiems kuo greičiau reikia susipažinti su nauja imigracijos sistema, kad padėtų toliau augti JK ekonomikai.“

Jis paragino kaip įmanoma greičiau atskleisti kaip veiks nauja JK imigracijos taškų sistema, kad būtų pakankamai laiko jai pasiruošti.

„Laikas tiksi jei vyriausybė ir verslai nori šią sistemą tinkamai įgyvendinti“, – pridūrė ekspertas. 

2020 05 22 11:40
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt