sekmadienis, liepos 5 d.
Imigracijos politika išdraskė šeimą
tiesa.com

Už brito ištekėjusi ir su juo dukrelės susilaukusi amerikietė privalo palikti brangiausius žmones ir išvykti iš šalies: tokia tvarka. Šis atvejis rodo, kad į tokią situaciją gali patekti kiekvienas, šeimą sukūręs su atvykėliu iš trečiųjų šalių.

Imigracijos įstatymą aklai vykdantys britų valdininkai atsisakė pratęsti vizą amerikietei Katy James, paėmė jos pasą ir, pagal galiojančią tvarką, pareikalavo palikti šalį. Nepaisant to, kad Jungtinėje Karalystėje lieka jos vyras Dominicas ir dviejų metukų dukrelė Madeleine – šeima įsikūrusi Eastbourne, Rytų Essexe.

Tokia situacija susidarė dėl to, kad šeima neatitinka imigracijos įstatymo reikalavimų, pagal kuriuos K. James sutuoktinis privalo turėti laisvų lėšų, atitinkančių minimalias metines pajamas (18,6 tūkst. £). Tačiau iš muzikinės veiklos gyvenantis moters vyras tokių santaupų nėra sukaupęs, nors šeima gyvena pasiturinčiai.

Jungtinėse Amerikos Valstijose susipažinę ir 2006 metais susituokę Dominicas ir Katy anksčiau gyveno ir dirbo Škotijoje, vėliau išvyko atgal į JAV ir grįžo į JK 2014 metais. Visą tą laiką amerikietei nekilo problemų dėl vizos gavimo, tačiau paskutinį kartą jos prašymas buvo atmestas.

„Tai amoralu, žiauru, beširdiška – privalėsime gyventi atskirai“‘, – kalbėjo sutuoktiniai, apskundę Vidaus reikalų ministerijos sprendimą atmesti Katy prašymą pratęsti vizą.

„Viskas daroma pagal įstatymą, plačiau komentuoti situacijos negalime“, – spaudai atsakė ministerijos atstovas.

Manoma, kad taip atsitiko dėl sugriežtėjusios britų politikos imigrantų iš trečiųjų šalių – ne JK ir ne Europos Sąjungos – atžvilgiu.

Nuo balandžio 6-osios britai įgijo teisę deportuoti tuos atvykėlius, kurie per metus JK neuždirba 35 tūkst. svarų sterlingų. Plačiau apie tai skaitykite čia.

2016 04 08 07:30
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt