pirmadienis, rugsėjo 28 d.
Imigrantai JK rezidento korteles suskubo tvarkytis be reikalo
tiesa.com

Nuaidėjus referendumo dėl Jungtinės Karalystės (JK) pasilikimo Europos Sąjungoje (ES) rezultatui daugelis Anglijoje gyvenančių imigrantų suskubo tvarkytis dokumentus ir įsigyti rezidento kortelę.

Nors pastebėtas didelis prašymų rezidento kortelei gauti skaičiaus padidėjimas, teigiama, kad taip užsidirba tik dokumentus imigrantams padedančios tvarkyti įmonės. Vyriausybė pabrėžė, kad rezidento kortelė šalyje ilgiau nei penkerius metus gyvenantiems ES piliečiam yra nereikalinga.

JK legaliai ir tęstinai ilgiau ne penkerius metus gyvenantys asmenys iš ES šalių narių automatiškai įgauna nuolatinio gyventojo teisę. Šią teisę garantuoja ES įstatymai, kuriuose nėra numatyta, kad rezidento kortelė yra privaloma. Kitaip tariant, JK rezidento kortelė negarantuoja jokių papildomų gyvenimo JK teisių.

Ilgiau nei šešerius metus šalyje gyvenantys ES piliečiai taip pat turi teisę prašyti JK pilietybės. Pagal dabar Lietuvoje galiojančius įstatymus, gavę kitos šalies pilietybę lietuviai praranda Lietuvos pilitybę. Daugiau informacijos apie britišką pilietybę rasite čia: 

Pirmadienį būsimoji Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Theresa May užtikrino, kad pasitraukimas iš ES tikrai įvyks. Oficialiai pasitraukimo procesas prasidės įteisinus 50 straipsnį, tačiau net ir tada JK gyvenančių ES piliečių statusas nepasikeis ir išliks toks pat iki pat derybų pabaigos.

Taip, kaip ir iki referendumo, ES piliečiai iš šalies deportuoti gali būti tik tuo atveju, jei sukelia rimtą grėsmę visuomenei, gyvena neteisėtai ar piknaužiauja laisvo judėjimo ES teisėmis.

Parlamente svarstomas skubus išstojimo iš ES aktyvavimas

T. May pasidalino pirmaisiais pažadais: „Brexit” tikrai bus

2016 07 12 08:30
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt