penktadienis, liepos 10 d.
Imigrantai pašalpas už vaikus siunčia į gimtąsias šalis
tiesa.com

Jungtinėje Karalystėje (JK) kyla nepasitenkinimas tuo, kad rytų europiečiai gaunamus pinigus už vaikus, išsiunčia į savo tėvynes, - pranešė naujienų portalas express.co.uk.

Apskaičiuota, jog per penkerius metus JK išmokėjo maždaug 136 milijonų svarų išmokų už vaikus, kurie šalyje net negyvena. Nepaisant to, kad trys pagrindinės šalies politinės partijos siekia pažaboti išmokas Europos Sąjungos piliečiams, visgi pinigai kažkokiu būsu nuteka už šalies ribų.

Vyriausiasis Mokesčių mokėtojų aljanso vadovas Jonathanas Isaby‘is, teigė: „Tai yra pavyzdys, kodėl universali pašalpų mokėjimo sistema yra bloga idėja. Išmokų gavėjai turėtų būti tikrinami ir tik tada suteikiamos išmokos.“

Remiantis informacijos laisvės akto paskelbtais statistiniais duomenimis, daugiausia pinigų, per penkis praėjusius metus JK dirbantys tėvai išsiuntė Lenkijoje gyvenantiems vaikams.

Slovakijoje gyvenantys vaikai gavo 7,3 mln. svarų, tuo tarpu lietuvių atžalos taip pat atsiriekė gana nemažai - 5,9 milijonus svarų. Kaimyninės Latvijos vaikams teko 3,3 milijono svarų iš JK biudžeto.

Išmokų mokėjimas bus sustabdytas

Pagal įstatymą, už pirmą vaiką JK moka po 20,70 svarų į savaitę, o už kiekvieną kitą nepilnametį vaiką šeimoje valstybė įsipareigojusi mokėti 13,70 svarų į savaitę. Tokios sumos yra kur kas didesnės nei siūlomos išmokos už vaikus daugelyje Rytų Europos šalių.

Jungtinės Karalystės Ministras pirmininkas Davidas Cameronas nori sustabdyti pinigų švaistymą ir numato aptarti tai derybose su Europos Sąjunga.

2015 10 19 10:50
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt