pirmadienis, liepos 6 d.
Ir vėl mėtomasi kaltinimais dėl imigracijos
tiesa.com

Ir toliau svarstoma, kas kaltas dėl Jungtinę Karalystę (JK) užplūdusio imigrantų skaičiaus. Vakar buvo pareikšta, kad Tony’io Blairo vadovaujamos vyriausybės metu darbo partija neįvertino, kad JK rinka naujai į Europos Sąjungą (ES) įstojusias šalis iš rytų Europos trauks kaip magnetas, - pranešė portalas dailymail.co.uk.

Iki tol, kol Lenkija, Lietuva ir kitos šešios rytų Europos valstybės įstojo į ES, Anglija kasmet sulaukdavo apie 13 tūkst. imigrantų. 2004-iais atsivėrus valstybių sienoms, Didžioji Britanija sulaukė didžiausios istorijoje imigracijos bangos. Į šalį atvyko apie milijoną imigrantų iš rytų Europos šalių, iš kurių bent pusė apsistojo Anglijoje.

„Mes tiesiog neatsižvelgėme į faktą, kad dėl didelių atlyginimų Anglija taps labai patrauklia šalimi darbo ieškantiems imigrantams. Didžiulė šalies darbo rinka suteikė puikias galimybes tokiems įgūdžių turintiems darbuotojams, kaip pavyzdžiui santechnikai iš Lenkijos”, - sakė buvęs Tony’io Blairo patarėjas Stephenas Wallas.

„Sunku patikėti, kad niekas iš buvusios vyriausybės neįvertino, kaip šalies darbo rinką paveiks faktas, kad Anglijos atlyginimai yra ženkliai didesni už Lenkijos”, - sakė migracijos priežiūros komisijos (angl. Migration Watch) pirmininkas Lordas Greenas.

Tuo tarpu ekonomistas Paulas Ormerodas sakė, kad: „Visuomenė nuo to visiškai nenukenčia. Iš tiesų, imigracija yra naudinga, nes kasdieninės paslaugos yra teikiamos mažesnėmis kainomis”.

„Visiška nesąmonė manyti, kad milžiniška imigracijos iš rytų Europos banga turėjo siaubingą poveikį viešųjų paslaugų sektoriui. Dauguma imigrantų buvo darbingo amžiaus, neturėjo vaikų ir nesiskundė sveikatos problemomis”, - pridėjo politikas Charles Clarke.

2015 03 25 14:45
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt