pirmadienis, rugpjūčio 15 d.
Ir Vokietijos kancleris pasisakė dėl Kaliningrado tranzito – Lietuvoje tai nepatiks
Alfa.lt
Scanpix
Olafas Scholzas.

Vokietijos kancleris Olafas Scholzas ketvirtadienį paragino Lietuvą ir ES panaikinti apribojimus krovininiam transportui iš Rusijos į Kaliningrado sritį, rašo Politico.eu.

Kalbėdamas spaudos konferencijoje Madride po NATO aukščiausiojo lygio susitikimo, O. Scholzas sakė, kad „Europos Sąjunga turi nustatyti reikiamą sistemą ir taisykles“ krovinių gabenimui iš Rusijos į jos anklavą.

„Ir, žinoma, šios [taisyklės] visada turi būti nustatomos atsižvelgiant į tai, kad čia susiduriame su eismu tarp dviejų Rusijos dalių“, – pridūrė jis, leisdamas suprasti, kad ES sankcijos rusiškoms prekėms neturėtų būti taikomos, nes šios prekės į bloką patenka ne kaip importas, o tik tranzitu pravažiuoja.

Pastarosiomis savaitėmis lieka didelė įtampa dėl Rusijos prekių transporto į Kaliningradą ribojimo.

„Manau, kad visos susijusios šalys šiuo metu deda daug pastangų, kad čia būtų nustatyta deeskalacijos dinamika“, – teigė O. Scholzas.

Pasak Politico.eu, ES pareigūnai šiuo metu derasi su Lietuva, kad sankcijos nebūtų taikomos krovinių vežimui tarp Rusijos ir jos Kaliningrado anklavo.

Trečiadienį „Reuters“, remdamasi šaltiniais Briuselyje, pranešė, kad prekyba per Lietuvą į Rusijos anklavą Kaliningradą gali būti normalizuota per kelias ateinančias dienas ir Kaliningradui turėtų būti netaikomos ES sankcijos. Tą praėjusią savaitę pranešė ir tas pats Politico.eu.

Lietuvos muitinės departamentas anksčiau nurodė, kad kovo 15-ąją priimtame ES sankcijų pakete buvo įvesti ribojimai rusiškam plienui ir kitų juodųjų metalų produktams pagal sutartis, sudarytas iki birželio 17-osios, ir negali būti gabenami per bendrijos šalių teritorijas. Tranzito į Kaliningrado sritį ribojimas sukėlė Maskvos įniršį ir ši pažadėjo, kad „pasekmės turės didelį neigiamą poveikį Lietuvos gyventojams“.

2022 07 01 10:46
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt