ketvirtadienis, rugsėjo 24 d.
Iš Britanijos išvyksta vis daugiau migrantų iš rytų Europos
tiesa.com
Pixabay.com

Imigracija į Britaniją dar nebuvo tokia smukusi, šiandien praneša Metro.co.uk. Pasirodo, pernai iki rugsėjo mėnesio į šalį atvyko 57 tūkst. daugiau žmonių, nei jų išvyko. Tai – mažiausias rodiklis nuo 2009 metų.

Per pastaruosius metus iš Britanijos išvyko daugiau nei 145 tūkst. Europos šalių piliečių. Daugiausia jų kilę iš rytų šalių, tokių kaip Lenkija, Čekija, Estija, Vengrija, Latvija, Lietuva, Slovakija ir Slovėnija.

Manoma, kad šiuos pokyčius lėmė 2016-aisiais įvykęs referendumas. Nors šalį palieka vis daugiau europiečių , skaičiai rodo, kad ne iš Europos šalių į Britaniją atvyksta vis daugiau žmonių. Šie skaičiai – didžiausi per 15 metų.

Iš viso į šalį atvyko 260 tūkst. daugiau žmonių, kilusių ne iš Europos šalių, nei per praeitus metus iki rugsėjo mėnesio.

Bendrais duomenimis, į JK atvyko 627 tūkst. žmonių, ir išvyko daugiau nei 345 tūkst. Bendras migracijos skaičius – 250 tūkst. Jis – gerokai didesnis nei buvo numačiusi vyriausybė (100 tūkst.).

Nors skaičiai džiugina, jie slepia kitokią istoriją. „Britanija nebėra tokia patraukli migrantams iš Europos, nei buvo prieš porą metų, – sakė Oksfordo universiteto Migracijos observatorijos direktorė Madeleine Sumption. – Migracija iš Europos šalių iki referendumo buvo labai didelė, tad normalu tikėtis, kad ji sekančius metus tik kris.“

2019 03 01 08:40
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt