pirmadienis, rugpjūčio 10 d.
Iš Londono į Europą – su „Eurostar“
tiesa.com

Milijonams žmonių Londonas jau yra kelionės tikslas. Dauguma čia atvyksta dirbti, studijuoti ir leistis į išsvajotojo geresnio gyvenimo paieškas. Apsipratus naujoje vietoje ir apšilus kojas pradedama domėtis ir kitomis neišsenkančiomis šio megapolio galimybėmis.

Viena iš jų – tai puikus ir palyginti nebrangus susisiekimas su visu pasauliu. Ne veltui Londonas yra laikomas kelionių kryžkele, kurioje susisiekimo infrastruktūra veikia puikiai, o pats miestas yra kaip tas nuolat vėluojantis, bet niekada nesustojantis laikrodis. Nors užmiestyje veikia nenuilstantys oro uostai, pačiame Londono centre įsėdę į greitąjį traukinį Paryžių ir Briuselį pasieksite greičiau, nei kitą Londono galą.

„Eurostar“ bėgiai jungia Angliją, Prancūziją ir Belgiją, pagrindinės greitiesiems traukiniams pritaikytos stotys yra: Kings’s Cross St Pancraso Londone, Gare du Nord‘o Paryžiuje ir Midi Briuselyje.

Jeigu dar nenusprendėte, ką veiksite šį ilgąjį savaitgalį, kelionė į Paryžių gali būti pats geriausias pasirinkimas. Ką apie greitąjį „Eurostar“ traukinį įdomu sužinoti ir ko reikėtų nepamiršti prieš kelionę?

Į traukinį – prieš pusvalandį

Keleivių registracija prasideda likus 75 minutėms iki išvykimo ir baigiasi likus pusvalandžiui iki kelionės. Atvykus į tarptautinę St Pancras stotį ir užsiregistravus kelionei, kaip įprasta kertant Jungtinės Karalystės pasienį, patikrinami keleivių pasai ir bagažas. Būtinoji patikros procedūra primena oro uostų skenerius, tačiau kitaip, nei prieš skrydį lėktuvu, čia nereikia akylai skaičiuoti vežamų skysčių mililitrų, be to, laisvai ir nemokamai galima vežtis du didelius (iki 85 cm ilgio) lagaminus ir papildomą rankinio bagažo krepšį.

Atstumai nuo registracijos iki traukinio yra gerokai trumpesni, nei daugelyje oro uostų, tad atvykus į King’s Cross St Pancraso stotį šiaurinėje Londono centro dalyje prieš valandą nereikės baimintis, kad gali pavėluoti į traukinį.

Visos keleivių sėdimos vietos, kaip ir „Eurostar“ traukinio vagonai, yra sunumeruoti. Nuo kelionės įprastais traukiniais „Eurostar“ skiriasi tuo, jog jame keleiviams leidžiama sėstis tik į biliete nurodytą vietą, tad nusipirkę atskirus bilietus su draugais ar šeima susitiksite tik pasiekę kelionės tikslą.

Patogu, kad tiek St. Pancraso stotyje, tiek „Eurostar“ traukiniuose veikia nemokamas bevielis internetas.

[4750]

Iššūkis inžinieriams

Per daugiau nei 11 metų trukusias Lamanšo tunelio, pritaikyto greitiesiems traukiniams, statybas tūkstančiai inžinierių ir darbininkų dirbo daugiau nei 100 milijonų valandų. Tunelis po žeme ribojasi su 2,6 tūkst. namų pamatais ir 600 kanalizacijos vamzdžių. Statant tunelio pertvaras buvo pašalinta milijonai kubinių tonų vandens. Įdomu ir tai, kad Dartforde siauriausia vieta tarp traukinio ir tunelio sienos siekia vos 75 centimetrus. Galite įsivaizduoti panašų atstumą nuo pertvarų Londono požeminiuose metro, tačiau požeminiame tunelyje „Eurostar“ skrieja bene dešimt kartų greičiau, nei įprastas Londono metro traukinys.

Finansiškai – nuostolingas

„Eurostar“ iki šiol išlieka kaip vienas brangiausių ir finansiškai ne itin nusisekusių projektų. Prieš pradedant statybas 1988 metais buvo tikimasi, jog darbų kaina neviršys 4,7 mlrd. svarų sterlingų, tačiau per vienuolika metų tikroji suma nesunkiai pasiekė ir perkopė 10 mlrd. Be to, projekto pradžioje buvo tikimasi kasmet pervežti po 21,4 milijono žmonių, tačiau tikrasis keleivių srautas nuo ambicingų tikslų atsiliko daugiau nei tris kartus. Praėjusio dešimtmečio viduryje iki bankroto trūko labai nedaug, tačiau paskutinę minutę projektą išgelbėjo kelios finansinės korporacijos.

Degė tris kartus

Net tris kartus „Eurostar“ traukiniai niokoti liepsnų. Tai įvyko 1996-aisiais, 2006-aisiais ir 2008 metais. Paskutinės grumtynės su ugnimi truko net šešias valandas, per gaisrą temperatūra giliai po vandeniu esančiame tunelyje buvo pasiekusi 1000 laipsnių Celsijaus.

Po pirmojo gaisro esminių pokyčių sulaukė prieš tai mažai kam rūpėjęs keleivių evakuacijos planas. Iki tol gaisro atveju buvo numatoma degančių vagonų nestabdyti ir juos atkabinti nuo likusios traukinio dalies su keleiviais. Pažeisti lokomotyvai turėjo būti automatiškai stabdomi tik vėliau, jau išvažiavus iš tunelio.

Po 1996 metų gaisro ši veiksmo filmų scenarijaus verta saugumo politika buvo pakeista. Buvo nuspręsta keleivius kuo greičiau išlaipinti ir nedelsiant nukreipti į tunelyje įrengtas specialias saugumo zonas.

[4751]

Gerina rekordus

„Eurostar“ garsėja ne vienu rekordu. Angliją ir Prancūziją skiriantis tunelis yra ilgiausias povandeninis ir antras ilgiausias traukinių eismui pritaikytas tunelis pasaulyje. Prieš dešimt metų vykdamas juo traukinys sumušė ilgiausiai be pertraukos greituoju traukiniu nuvažiuoto laiko rekordą: nukeliavo 1421 km atstumą nuo Londono iki Kanų per 7 valandas ir 25 minutes.

„Eurostar“ taip pat įveikė D. Britanijos traukinių greičio rekordą, 2003 metais pasiekęs 334 km/h greitį. Palyginimui, skriejant 297 km/h žmogaus akis nebegali įskaityti užrašų ar traukinio siunčiamų signalų. Dėl to „Eurostar“ traukiniai yra laikomi greičiausia bėgine susisiekimo sistema Europoje. Juos kuriant bei nuolatos tobulinant diegiami efektyviausi technologiniai sprendimai, kurie kelionę šiuo technikos šedevru paverčia išskirtine.

Trumpi faktai apie „Eurostar”:

Per dieną tarp Londono ir Paryžiaus greitieji „Eurostar“ traukiniai kursuoja 18 kartų; tarp Londono ir Briuselio – 9 kartus.

Lamanšo tunelio ilgis siekia 50,45 km, jį sudaro trys atskiri tuneliai.

Kelionės laikas po vandeniu tunelyje siekia 20 minučių.

Giliausia Lamanšo tunelio vieta – 195 metrų gylis.

Per bandomuosius važiavimus „Eurostar“ yra ne kartą pasiekęs jau minėtą didžiausią maksimalų greitį – 334 km/h, o atlikdamas kasdienes keliones jis įsibėgėja iki 300 km/h.

Kelionė laikas tarp Paryžiaus ir Londono yra 2 valandos ir 15 minučių (495 km) tarp Londono ir Briuselio – 1 valanda 55 minutės (373km).

„Eurostar“ savo keleiviams siūlo rinktis vieną iš trijų kelionės klasių – standartinę, standartinę su užkandžiais (Standard Premium) bei verslo klasę.

2016 09 07 12:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt