trečiadienis, liepos 6 d.
Iš Rusijos pasitraukusios tarptautinės įmonės vis dar moka atlyginimus beveik 200 tūkst. darbuotojų
Alfa.lt
Unsplash
McDonald`s

Tarptautinės įmonės ir toliau moka atlyginimą beveik 200 tūkst. darbuotojų Rusijoje, nepaisydamos pažadų sustabdyti veiklą šalyje. Apie tai pranešė „Financial Times“.

Nemažai Vakarų įmonių, tokių kaip „McDonald's“, IKEA, „Renault“, „Levi Strauss“, įsipareigojo mokėti atlyginimus tūkstančiams savo darbuotojų, kol veikla Rusijoje bus sustabdyta.

„Financial Times“ apskaičiavo, kad tokių darbuotojų yra mažiausiai 188 000. Tikrasis skaičius gali būti daug didesnis, nes stambūs darbdaviai, tokie kaip KFC savininkas „Yum Brands“ ir „Coca-Cola“, nepatvirtino, ar vis dar moka darbuotojams.

Įmonės, kurios sustabdė veiklą, pagal Rusijos įstatymus privalo mokėti savo darbuotojams du mėnesius atlyginimus, aiškina „FisherBroyles“ advokatas Peteris Findingas. Kad nepažeistų įstatymų, jie gali ir toliau kaupti standartinį arba sumažintą atlyginimą, šešis mėnesius mokėti vienkartinį atlyginimą arba perkelti darbuotojus į kitas pareigas.

Nustatyta, kad darbdaviai buvo labiau linkę atleisti neaktyvius darbuotojus, nei toliau mokėti jiems atlyginimus. Pavyzdžiui, vien „McDonald's“ atlyginimams ir nuomai šalyje per mėnesį išleidžia 50 mln. dolerių.

Be to, tarptautinėms įmonėms dėl sankcijų gali būti sunku pervesti lėšas į Rusijos sąskaitas, todėl joms teks mokėti darbuotojams iš savo Rusijos įmonių rezervų, kurie netrukus gali baigtis.

„Matysime daug bankrotų ir likvidacijų Rusijoje, – sakė P. Findingas. – Teoriškai, kai Rusijos darbdavys yra likviduojamas, jis privalo sumokėti darbuotojams, kol tai neįvyksta. Bet jei nėra pinigų, jie to padaryti negali.“

Kada tiksliai prasidės atleidimai, gali priklausyti nuo Vakarų spaudimo. Nepaisydami to, dauguma verslų mano, kad sugrįš į Rusijos rinką, todėl iš šalies nesitraukia visam laikui, tikino Vokietijos Manheimo universiteto Tvaraus verslo katedros vedėja Laura Marie Edinger-Schoens.

Anot jos, atleidimai dar labiau slėgs Rusiją, nes darbo vietų praradimas turi turėti įtakos gyventojų požiūriui į karą. Kita vertus, tai Kremlius galėtų panaudoti antivakarietiškai propagandai.

2022 04 21 09:21
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt