pirmadienis, liepos 13 d.
Iš valstybės 27 000 svarų gavusi moteris džiaugėsi vila Ispanijoje
tiesa.com

Iš valstybės gavusi 27 000 svarų pašalpų, apgavikė juos švaistė gyvendama viloje Ispanijoje.

Apsimesdama, kad gyvena Leedse, šešerius metus Dianne Rhodes iš valstybės gavo pajamų rėmimo (angl. income support) ir savivaldybės mokesčių lengvatų (angl. council tax) pašalpas. Tačau iš tiesų moteris laiką leido Ispanijoje, pranešė express.co.uk.

Iš pašalpų gyvenusiai moteriai, anot laikraščio, priklausė pusė vilos Valencijoje.

Apgavikės bylą išnagrinėjo Leedso teismas.

Valstybinis kaltintojas Simonas Cleggas teismui pasakė, kad pirminis D. Rhodės prašymas jai skirti pašalpas 2001-aisiais buvo pagrįstas. Tačiau 2006-aiais, kai ji paliko Leedsą ir persikraustė į Ispaniją, apie gyvenimo pokyčius atitinkamoms institucijoms nepranešė. Tad valstybė jai ir toliau mokėjo pašalpas.

Sukčiaujant moteris pagauta ir sulaikyta po anonimio skundo.

Tačiau jos gynėjas Grahamas Parkinas teigė, kad moteris Angliją paliko bėgdama nuo smurtaujančio partnerio. Esą ji dabar yra grižusi į Jungtinę Karalystę ir čia gyvena su dukra.

59-erių D. Rhodes sutiko su trimis kaltinimais sukčiavimu pašalpomis. Ji nubausta kalėti 26 savaites , bausmę atidedant. Be to, ji turės atidirbti 100 valandų nemokamai. Apgavikės dar laukia vienas teismo posėdis, kuriame ji gali būti priversta gražinti iššvaistytus valstybės pinigus.

„Jūs pavogėte pinigus iš žmonių, kurie juos skiria tiems, kam pinigai išties reikalingi,” – moteriai sakė teisėjas Neilas Clarkas.

2015 04 26 07:30
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt