pirmadienis, spalio 26 d.
Iškeldinimo tempai: antstoliams darbo užtektinai
tiesa.com

Vien tik į Anglijos gyventojų namus antstoliai pasibeldžia ir žinią apie iškeldinimą praneša daugiau nei šimtą kartų kasdien, dar daugiau vis dar turi stogą virš galvos, bet nėra dėl jo garantuoti.

Benamių globos labdaros organizacija „Shelter“ („Pastogė“) kritikuoja valdžios sprendimą, pagal kurį šią savaitę įsigaliojo universalių pašalpų maksimalus dydis darbingo amžiaus žmonėms, o tai reiškia, jog dar daugiau žmonių taps sunkiau išlaikyti būstą, mat apkarypos ir apgyvendinimui skirta valstybės parama.

Organizacija informavo, jog per metus iki 2016-ųjų rugsėjo Anglijoje antstoliai pradėjo vykdyti beveik 40 tūkst. iškeldinimo iš būsto bylų. Priežastis – paprasta: žmonės dėl įvairiausių priežasčių nesugeba susimokėti nuomos ir klimsta į skolas.

Taigi, su iškeldinimu kasdien susiduria vidutiniškai 108 žmonės, dar 137 tūkst. nuomininkų yra atsidūrę ant bedugnės krašto – nors jų skolų antstoliai dar neperėmė, tačiau situacijai negerėjant jų vizitas gali tapti neišvengiamybe.

„Sumažintos pašalpos apgyvendinimui dar labiau pablogins situaciją – būstas taps neprieinama dar daugiau žmonių, nes nuomos kainai nemažėja, o pajamos neauga“, – sako Campbellas Robbas, „Shelter“ atstovas.

Vyriausybės atsakyme į tai kratomasi atsakomybės ir tikinama, jog dedama daug pastangų, kad mažiausias pajamas gaunantiems žmonėms būstas taptų prieinamesnis.

„Iškeldinimo priežastys gali būti kompleksinės, o pašalpų mažinimo susiejimas su tai yra klaidinantis.

Vyriausybė padvigubino išlaidas ir dabar naujiems socialiniams būstams bus skirti 8 milijardai svarų sterlingų“, – teigiama oficialiame vyriausybės rašte.

Nuo šiandien mažinamos pašalpos

Svarą sustiprino D. Trumpas? (tikslus kursas)

2016 11 12 10:20
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt