sekmadienis, rugsėjo 27 d.
Išmokos atvykėliams kaitina atmosferą
tiesa.com

Didžiosios Britanijos keliama sąlyga, pagal kurią į šalį atvykę kitų valstybių gyventojai ketverius metus nepretenduotų į socialines išmokas, įsiutino Vengrijos atstovus.

Britų premjeras David Cameron tęsia kelionę po Europos Sąjungos (ES) šalis ir bando su jų lyderiais derėtis dėl sąlygų, kurias įgyvendinus Didžioji Britanija sutiktų likti bendrijos nare. Ketvirtadienį D. Cameron viešėjo Vengrijoje ir apie tai kalbėjosi su vietos ministru pirmininku Viktoru Orbanu.

Šiam nepatiko viena iš sąlygų, numatanti, kad atvykėliai Britanijoje ketverius metus nepretenduotų į jokias valstybės išmokas. Pasak V. Orbano, vengrai nėra „parazitai“ ar „migrantai“, o ES piliečiai, laisvai pasirenkantys, kurioje bendrijos dalyje dirbi. Politikas pridūrė, kad į Didžiąją Britaniją dirbti atvykę vengrai sumokėjo daugiau mokesčių į šalies biudžetą nei gavo išmokų iš jo.

Referendumą dėl tolesnės Didžiosios Britanijos narystės ES surengti spaudžiamas D. Cameron tikina, jog ši sąlyga būtina – esą turėtų būti užkirstas kelias žmonėms gauti ką nors iš šalies socialinės sistemos prieš tai į ją nieko neįdėjus.

Tai ne pirma ES valstybė, kuriai britų premjeras pristatė šias sąlygas. Realu, kad referendumas dėl šalies išlikimo ES gali būti surengtas jau šiemet. Narystę bendrijoje britai pasiryžę palaikyti tik įvykdžius reformas, iš kurių viena – minėti ribojimai imigrantams.

Anksčiau savo nuomonę dėl tokių britų sąlygų yra pareiškusi ir Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė, prilyginusi jas laisvių ribojimu. Anot jos, laisvas darbuotojų judėjimas bendrijos ribose yra viena iš pamatinių ES vertybių, kuri negali būti diskusijų objektu, kai svarstomi vienos iš narių reikalavimai.

2016 01 08 12:20
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt