pirmadienis, liepos 13 d.
Išmokų mažinimas neskatina ieškotis darbo
tiesa.com

Specialaus tyrimo metu nustatyta, kad įvairių išmokų mažinimas ilgalaikiams bedarbiams nemotyvuoja jų susirasti darbą, o tik dar labiau pablogina jų ir jų šeimų buitį.

Prieš kurį laiką pradėtos taikyti išmokų „lubos“ – nustatyta maksimali suma, skiriama bedarbių, kad jiems būtų palengvinta su būstu susijusių išlaidų našta. Šiemet „lubos“ darbingo amžiaus žmonėms sumažintos nuo 500 iki 442 svarų sterlingų per savaitę Londone ir iki 384 svarų sterlingų už sostinės ribų.

Ši kontraversiškai vertinama darbo ir pensijų departamento reforma palietė apie 120 tūkst. namų ūkių Jungtinėje Karalystėje. Valdžia tokias permainas įvedė norėdama paskatinti ilgalaikius bedarbius susirasti darbą.

Tačiau tokia taktika nepasitesino, atskleidė vadžios užsakytas ir kartu su Oxfordo savivaldybe atlikas tyrimas. Jo išvadose teigiama, kad vienas atimtas išmokos svaras sterlingas sumažina galimybę rasti darbą 2 procentais. Tyrimo metu stebėti 230 išmokų gavėjai.

„Jie tik klimpsta į skolas ir skurdą, o darbo nesuranda. Išmokų sumažinimas nereiškia, kad žmogus susiras darbą. Bent jau dauguma iš dalyvavusiųjų tyrime“, – skelbia tyrimo rezultatai.

Tuo tarpu darbo ir pensijų departamentas laikosi savo: paprašytas pakomentuoti tokias tyrimo išvadas jo atstovas pareiškė, jog reforma skatina susirasti darbą.

2016 06 06 10:35
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt