antradienis, rugpjūčio 3 d.
Įspėjimai dėl ES piliečių registracijos: laukia chaosas
tiesa.com
Pixabay.com

Po „Brexit“ Jungtinę Karalystę gali užklupti dar vienas skandalas, kai reikės suregistruoti visus 3,5 mln. Europos Sąjungos gyventojus.

Valdžios atstovai buvo įspėti, kad dėl didelio krūvio ir galimų technologijų sutrikimų tūkstančiai žmonių šalyje ilgam laikui, net keleriems metams, gali likti be teisėto gyventojo statuso.

Jungtinėje Karalystėje gyvenantys Europos Sąjungos piliečiai vis labiau nerimauja, kas nutiks po to, kai kovo 29 d. šalis paliks bloką.

Pasak Metro.co.uk, imigrantai pasakojo netikintys, kad vyriausybė priims tinkamą gyventojų statuso planą, be to, jau dabar atsirado pirmieji registracijų sutrikimai.

„Valdžios atstovai privalo šiai problemai sprendimą rasti nuo pat pradžių. To nepadarius, tokio sprendimo pasekmės gali tęsti ateinančius keletą metų. Labai rizikuojame. Privalome sutvarkyti šią problemą ir iš Jungtinės Karalystės visiems Europos Sąjungos piliečiams nusiųsti žinutę, kad jie yra laukiami ir vyriausybė viską sutvarkė. Jei suklysime, laukia skaudžios pasekmės“, – sakė Britų ateities strategijos direktorė Jill Rutter.

Visi ES piliečiai, šiuo metu gyvenantys JK, privalės užpildyti pastovaus gyventojo statuso anketą, kuri kainuoja 65 svarus sterlingų. Visų ES piliečių registracija JK turės būti atlikta iki 2021-ųjų birželio mėnesio. Tai, ar piliečiui bus suteiktas gyventojo statusas, priklausys nuo daugelio dalykų, tarp kurių ir jo nusikaltimų istorija. Be to, šio statuso siekiantys piliečiai JK privalės būti pragyvenę penkerius metus.

Šiandien prasidėjo pirmieji kompiuterinės ir išmaniesiems telefonams skirtos programos bandymai. Kaip teigia Metro.co.uk, jau dabar atsirado pirmosios problemos. Programėlė neveikia „iPhone“ telefonuose, planšetėse. 

Kritikai teigia, kad šios problemos įrodo, jog valdžia nėra organizuota ir jie nepasitiki, kad departamentai galės per tokį trumpą laiką susitvarkyti su tiek daug dokumentų.

Migracijos ekspertė profesorė Tanja Bueltmann sakė, kad ši schema daugiau nei 3,5 mln. žmonių tiesiog izoliuos.

„Niekas nepasidomėjo, kokią įtaką tai turės individualiems žmonėms. Netikiu, kad šis procesas vyks sklandžiai, ypač dėl to, kad tiek daug žmonių negalės naudotis programa. Mūsų laukia dar vienas skandalas. Mes ruošiamės atimti iš žmonių jų teises, tačiau jų apie tai neįspėjame“, – sakė ji.

Valdžios atstovai teigia, kad 1500 darbuotojų per dieną apdoros maždaug 6000 paraiškų.

2019 01 21 09:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt