antradienis, lapkričio 24 d.
Išprievartavimų aukos pareigūnams turės perduoti savo telefonus
tiesa.com
Pixabay.com

Anglijos ir Velso policijos nuovadose – sutikimų formos, kuriomis nuo seksualinių nusikaltimų ir išprievartavimų nukentėjusios aukos suteikia galimybę pareigūnams peržiūrėti mobiliuosiuose telefonuose esančią informaciją. Nors apie tokią tvarką pranešta tik vakar, ji jau spėjo sukelti didžiulę pasipiktinimo bangą, rašo Bbc.com.

Seksualinės prievartos ir kitų rimtų nusikaltimų aukos, nesutikusios pareigūnams leisti peržiūrėti mobiliuosiuose telefonuose, kompiuteriuose ir kituose išmaniuosiuose prietaisuose esančios informacijos, tokios kaip žinutės, elektroniniai laiškai ir nuotraukos, rizikuoja, kad įtariamiesiems nusikaltėliams kaltinimai nebus pateikti, o įvykio tyrimas gali būti nutrauktas.

Ši tvarka buvo įvesta po to, kai dėl įrodymų trūkumo nepavyko išnagrinėti kelių išprievartavimo ir seksualinių nusikaltimų bylų.

Iki tol teisinėje sistemoje buvo viena didžiulė spraga. Pagal įstatymų nuostatas seksualinių nusikaltimų aukos negali būti verčiamos parodyti jų išmaniuosiuose įrenginiuose, kompiuteriuose esančios informacijos. Dažnai ji tampa pagrindiniu įrodymu, nuteisiančiu nusikaltėlius.

Skaitmeninio formato formas pasirašyti bus siūloma ir kitų nusikaltimų aukoms, tačiau daugiausia jos bus naudojamos išprievartavimų byloms nagrinėti.

Jei vis dėlto aukos nesutiks pareigūnams suteikti prieigos prie jų įrenginiuose saugomos informacijos, jos rizikuoja, kad nusikaltėliui pareikšti kaltinimai bus panaikinti, o byla – nutraukta.

Toks pareigūnų žingsnis sulaukė itin didžiulės kritikos, ypač iš žmogaus teisių aktyvistų. Jie teigia, kad dabar apie seksualinius nusikaltimus nepraneš dar daugiau asmenų, mat jie bijos, kad bus tiriami jų telefonai ir kiti įrenginiai.

2019 04 30 05:55
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt