antradienis, rugsėjo 29 d.
Išpuoliai nesiliauja: nokautuotas už kalbėjimą lenkiškai
tiesa.com

Dar vienas imigrantas iš Lenkijos buvo sumuštas iki sąmonės netekimo ir atsidūrė ligoninėje dėl to, kad viešoje vietoje kalbėjo savo gimtąja kalba.

Lenkai Jungtinėje Karalystėje yra ta imigrantų grupė, kuri po referendumo fixinį ksenofobų smurtą patiria dažniausiai. Nuo birželio pabaigos iki šiol ne vienas šios tautybės imigrantas buvo sužalotas, o vasaros pabaigoje vienas iš jų Harlow mieste buvo sumuštas taip, jog netrukus mirė.

Paskutinis incidentas įvyko praėjusį sekmadienį Morecambe’o mieste Šiaurės Vakarų Anglijoje. Šįkart nukentėjo kanale žvejojęs 37 metų Lenkijos pilietis. Manoma, jog jis smurtautojų dėmesį atkreipė dėl to, kad telefonu kalbėjo lenkiškai.

Vyras buvo sumuštas taip, jog neteko sąmonės ir dėl kaklo traumos atsidūrė ligoninėje.

Lenkas dėl šio įvykio į policiją nesikreipė, pareigūnus žinia apie tai pasiekė tik savaitės pabaigoje, nors kartu su nukentėjusiuoju žvejojo ir įvykio liudininku tapo jo giminaitis.

„Gali būti, kad jis tapo auka dėl savo tautybės, bet tiriamos ir kitos nusikaltimo versijos.

Susirūpinimą kelia ir tau, kad lenkai nesikreipė į policiją iš karto po įvykio: tai rodo, jog jų bendruomenė gali nepasitikėti policija arba nesikreipė tiesiog dėl kalbos barjero. Ateityje norėtumėme, kad su policija būtų susisiekta bet kokiu atveju, mes rasime būdą susikalbėti ir padėsime kaip ir kiekvienam kitam“, – sakė Lancasterio policijos pareigūnas Trevoras Walkeris.

Jis pridūrė, kad regionas yra vienas iš puikiausių, saugiausių ir svetingiausių regionų bei išliks toks ateityje.

Įvykis, kuris paviešintas tik penktadienį vakare, tiriamas, policija prašo visuomenės pagalbos ieškant įtariamųjų, liudininkų bei kitos pagalbos.

Dėl išpuolių prieš lenkus jau įvyko aukščiausių JK ir Lenkijos politikų susitikimai, britų premjerė Theresa May pareiškė „gilų susirūpinimą“ dėl to. Lenkijos užsienio reikalų ministras Witoldas Waszczykowskis pareiškė, jog jo tautiečiai nusipelnė pagarbos ir saugumo, nes sunkiai dirba, moka mokesčius vardan JK labo.

Rytų europiečiams - raginimai dingti iš JK

Planas – grįžti, nuversti konservatorius, sustabdyti „Brexit“

2016 10 08 08:50
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt