šeštadienis, gruodžio 5 d.
Išvargusiai mamai užmigus maitinimo metu, mirė jos naujagimis
tiesa.com
Pixabay.com
Asociatyvi nuotrauka

Netyčia užmigusi maitindama savo naujągimį sūnų, nubudusi mama jį rado be gyvybės ženklų kraujo baloje, rašo Metro.co.uk.

Harrry Marwoodas-Bartlettas buvo trijų savaičių amžiaus, kai pernai lapkričio 15 d. jis buvo nuvežtas į Cumbria’s Furness ligoninę, kur gydytojai konstatavo jo mirtį.

Berniuko mama Joanne Harwood teigė paguldžiusi jį ant savo kelių, o pati atsirėmusi į lovos galvūgalį. Tokioje pozoje kūdikį maitinusi išvargusi moteris užmigo, o kai pabudo pamatė ant lovos veidu žemyn gulintį savo sūnų.

Suaugęs Joanne sūnus greitai iškietė medikus ir kol jie atvyko darė dirbtinį kvėpavimą.

Teisme prisiekusiesiems buvo pasakojama, kad laisvai samdoma kirpėja J. Harwood į darbą grįžo po gimdymo praėjus vos 10 dienų. Tą lemtingą naktį ji buvo atsikėlusi pamaitinti savo spalio 20 d. gimusio sūnaus.

Ekspertai pateikė dvi galimas berniuko mirties priežastis.

Vidaus reikalų biuro patologė dr. Alison Armour sakė, kad mirties priežastis – suaugusio žmogaus netyčinis bejėgio kūdikio užgulimas.

Tuo tarpu dr. Jo McPartland nesutiko. Pediatrijos ir naujagimių patologė mirties priežastimi nurodė mamos nepastabumą.

Koroneris dr. Nicholas Shaw apibendrindamas teigė, kad Harry mirtis siejama su neapdairiu miegojimu kartu su naujagimiu ir perspėjo kitus tėvus nieku gyvu nesidalyti lova su savo nauajgimiais.

„Nekaltinu tavęs, Joanne. Tu buvai labai pavargusi, pamaitinai kūdikį ir užsnūdai. Jei nebūtum užmigusi, esu įsitikinęs, kad būtum jį paguldžiusi atgal į lovelę, – sakė N. Shaw. – Labai svarbu pabrėžti tai, kad kūdikiai su tėvais lovomis neturėtų dalytis. Jie turėtų būti savo lovelėse, o maitinimų metu sėdėtų su mama kėdėse, vėliau vėl būtų paguldyti atgal. Iš šios labai liūdnai pasibaigusios bylos reikėtų atminti tai.“

Mamai atlikti tyrimai parodė, kad Harry mirties metu jos kraujyje nebuvo jokių alkoholio ar narkotikų pėdsakų.

Skrodimo metu paaiškėjo, kad berniukas neturėjo jokių traumų ar susirgimų, infekcijų.

2019 08 05 06:10
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt