antradienis, rugpjūčio 4 d.
Įtakingiausios D.Britanijos sporto asmenybės
tiesa.com

Nors sporto pasaulyje ryškiausiai žiba atletai, tačiau įtakingiausi žmonės yra tikrai ne jie. Lygų, federacijų vadovai, komandų savininkai ir treneriai, atsakingi pareigūnai reguliuoja pinigų srautus. O jie yra milžiniški. Niekam ne paslaptis, kad sportas yra didžiulis verslas.

Žurnalas „Sport“ sudarė įtakingiausių Didžiosios Britanijos asmenybių sąrašą. Jo viršūnėje atsidūrė „Premier“ lygos vadovas, Londono olimpiados vadovas ir net televizijos direktorius. Susipažinkite su įtakingiausiais sporto žmonėmis.

1. Richardas Scudamore. Nors jis užsienyje nėra itin žinomas, tačiau jo svoris D.Britanijos sporte yra didžiulis. Jis vadovauja „Premier“ lygai. Dėl šios futbolo lygos komandų mūšių iš proto eina ne tik britai, bet ir visas pasaulis. Tačiau pirmoje sąrašo vietoje jis atsidūrė ne dėl to, kad sėdi šiltoje kėdėje. Didžiausias ir naujausias jo laimėjimas – 3 mlrd. vertės televizijos transliacijų ir rėmimo sutartis trims sezonams į priekį. Tuo itin patenkinti liko 20 klubų vadovai, kuriems sutartis garantuos dideles stabilias pajamas. R.Scidamore neabejotinai nusipelno šlovės už tai, kad „Premier“ lyga tapo pati populiariausia ir pelningiausia futbolo lyga pasaulyje. Tačiau jis sulaukia ir kritikos. Didžiuliai pinigai reiškia, kad klubai perka brangiausius žaidėjus pasaulyje, o vietiniam jaunimui tenka šildyti suolelius. Tai lemia, kad Anglijos rinktinė jau ilgai negali iškovoti jokių skambių pergalių užsienyje.

2. Lordas Sebastianas Coe. Jis yra būsimų Londono olimpinių žaidynių veidas. Būtent ant jo pečių gula visa atsakomybė dėl žaidynių organizavimo. Nors žaidynės rengiamos tuomet, kai pasaulis kovoja su ekonominiais sunkumais, tačiau renginio populiarumas pateisina organizatorių lūkesčius. Už brangius bilietus žmonės iš viso pasaulio negali pinigų. S.Coe dabar jau reikia ieškoti atsakymo į klausimą, kas bus po olimpiados? Panašu, kad 2012 metų olimpiadai pavyks pasiruošti pagal planą. Du kartus 1500 m bėgimo rungties olimpinis čempionas dar turi pasirūpinti infrastruktūros likimu po žaidynių ir galvoti apie tolimesnę karjerą. Visai realu, kad jis gali pretenduoti ir į Tarptautinio olimpinio komiteto vadovo kėdę.

3. Seppas Blatteris. Ir vėl sugrįžtame prie futbolo. S.Blatteris viso pasaulio futbolui vadovauja jau jau ketvirtą kadenciją ir paskutiniai rinkimai liepos mėnesį parodė, kad jis net neturi rimtų konkurentų. 75 metų vyras šiuo metu turi daugiau galios nei bet kada anksčiau. Futbolo valdininkai juo patenkinti – federacijos reguliariai gauna nemažas išmokas iš FIFA. Pavyzdžiui, iki FIFA prezidento rinkimų likus metams 204 šalims vidutiniškai buvo išmokėta 500 tūkst. JAV dolerių premijų. Konfederacijos gavo po 5 mln. JAV dolerių. Nenuostabu, kad niekas nenorėjo nuversti pinigų negailinčio S.Blatterio. Jis FIFA vadovaus iki 2015 metų. Tada jam bus jau 78 metai.

Ketvirtoje įtakingiausių sporto asmenybių sąrašo vietoje yra televizijos kanalo „Sky“ vadovas Jeremy Darrochas. Būtent jo vadovaujama bendrovė sumokėjo 1,6 mlrd. svarų sterlingų už „Premier“ lygos transliacijas.

Penketuką baigia Tarptautinio olimpinio komiteto vadovas Jacques Rogge\'as. Dėl kitų metų žaidynių jo įtaka jaučiama ir D.Britanijoje. Šeštoje vietoje atsidūrė įtakingiausias praėjusių metų žmogus – futbolo klubo „Manchester City“ savininkas šeichas Mansouras bin Zaeyedas bin Sultanas Al Nahyanas.

2011 11 01 17:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt