šeštadienis, spalio 1 d.
Italiją sukrėtė tragiška pusantrų metų mergaitės, mirusios iš bado savo namuose Milane, istorija
Vakarų ekspresas
Unsplash
Vaikas

Dianai buvo tik 18 mėnesių, tačiau motina nusprendė palikti ją vieną šešioms dienoms, paliko vieną buteliuką pieno, o pati išvyko į kelionę su nauju partneriu. Grįžusi rado ją negyvą. Apie paliktą mažylę nežinojo niekas: nei įtarimų nužudymu sulaukusios motinos artimieji, nei kaimynai.

Kyla įtarimų, kad mergaitė neverkė, nes jai į paliktą pieno buteliuką galėjo būti pridėta stiprių raminamųjų.

Dianos mirtis sukrėtė visą Italiją

Pastarosiomis dienomis Milano prokuratūra gauna daugybę piliečių elektroninių laiškų, kuriuose prašoma 37 metų moteriai skirti pavyzdinę bausmę.

Tarp daugybės žinučių ypač daug yra vienos 13 mėnesių kūdikio motinos, kuri nebegali užmigti ir nustoti galvoti apie vargšę Dianą, mirusią iš bado tuščiuose namuose. Ir ji tikrai ne vienintelė.

Dažnai Italijos teisingumas nuvilia žmogžudysčių bylose, ir šiandien žmonės reikalauja, kad Dianos mirtis neliktų nenubausta ir kad nebūtų pateisinama motina, palikusi ją vieną šešioms dienoms, kad ji galėtų gyventi laisvą gyvenimą su savo partneriu.

Jokios psichiatrinės ekspertizės, jokio nesugebėjimo pasirūpinti vaiku – štai ko italai reikalauja iš įstatymų.

Paliko dukrą vieną namie

37 metų Alessia Pifferi, namuose Milane palikusi vieną vos 18 mėnesių sulaukusią Dianą, išskubėjo pas naują sužadėtinį į netoliese esantį Bergamo miestą.

Atgal gimdytoja grįžo tik po šešių dienų – liepos 20-ąją. Grįžusi į namus, A. Pifferi suprato, kad šįkart naujas meilės nuotykis baigėsi tragedija.

Savo dukrą Dianą ji rado mirusią iš bado, troškulio ir baimės. Šalia mergaitės kūnelio mėtėsi tuščias buteliukas ir purvinos sauskelnės.

Anksčiau mergaitė jau ne kartą buvo palikta viena, bet niekada taip ilgai.

Atlikta autopsija parodė, kad Diana iki paskutinio atodūsio kovėsi už savo gyvybę, bet išsekus jėgoms mirė parą prieš motinos sugrįžimą.

Mergaitės skrandyje rasta pagalvės medžiagos gabaliukų, todėl prokuratūros tyrėjai spėja, jog išalkusi lovytėje ji beviltiškai bandė kandžioti pagalvę, kad pasisotintų.

Kaltinimai A. Pifferi

Prokuratūra nurodė suimti A. Pifferi ir pripažino sunkinančią aplinkybę, tačiau atmetė kaltinimą dėl tyčinio nužudymo.

Po apklausos ir po kaltinamosios žodžių teisėjas nusprendė, kad 37 metų moteris ne iš karto galėjo suprasti, jog jos dukrai gresia mirtinas pavojus.

Iš pradžių ji planavo pas naują sugyventinį išvykti tik trims dienoms.

Tačiau paskui jos tapo šešiomis ir net grįžusi į Milaną kartu su savo partneriu dėl jo darbo problemų ji neskubėjo grįžti namo.

Aišku viena: jeigu A. Pifferi į namus būtų įžengusi bent para anksčiau, savo dukrą greičiausiai būtų radusi dar gyvą.

Tačiau ji teisinosi, kad nusprendė nesugadinti tų dienų su nauju meilužiu, nes turėjo suprasti, ar yra galimybė turėti bendrą ateitį.

Mintis apie Dianą ir jos mirties galimybę viską nustūmė į antrą planą.

A. Pifferi prisipažino: „Aš tiesiog tikėjausi, kad jai užteks to, ką jai palikau.“

„Ką paliko? – piktinasi žmonės šiandien. – Pieno buteliuką šešioms dienoms?“

Savo motinai ir seseriai A. Pifferi melavo, kad Diana liko su aukle, sužadėtinį tikino, kad paliko mažylę prie jūros su savo seserimi, nes pati norėjo įkvėpti šiek tiek laisvės oro.

Laukia tyrimo rezultatų

Valdžios institucijos laukia pieno tyrimo rezultatų.

Jie nori suprasti, ar mažoji Diana nebuvo apsvaiginta migdomaisiais vaistais, kurie buvo rasti namuose.

Jei taip, prokuratūra grįš prie kaltinimo tyčiniu nusikaltimu. A. Pifferi galėjo duoti dukrai vaisto, kad ji būtų rami, kol sugrįš.

Tai taip pat paaiškintų, kodėl niekas tame pastate negirdėjo Dianos verkiant, kai ji kankinosi iš bado.

Gydytojai surengė naujus tyrimus, kurie bus atliekami artimiausiomis savaitėmis, nes po skrodimo tikroji mirties priežastis dar nepaaiškėjo.

Su akimis, pasiklydusiomis tuštumoje

„Žmogus, kuris žiūri į tave, bet tavęs nemato. Su akimis, pasiklydusiomis tuštumoje“, – taip advokatė Solange Marchignoli kartu su kolega apibūdina savo klientę A. Pifferi, kuri nuo praėjusio ketvirtadienio sėdi San Vittore kalėjime.

A. Pifferi „yra taip atitrūkusi nuo tikrovės, kad nori eiti į dukters laidotuves“, praneša advokatas, kurio 37 metų moteris taip pat prašė paskambinti savo motinai ir jos partneriui, tačiau jie nebuvo rasti.

„Ji nesupranta, kad jie gali ją palikti vieną“, – sako advokatas.

Nors A. Pifferi neigia, kad davė vaikui anksiolitiko, siekiant tai išsiaiškinti, bus atliekami vaisto buteliuko tyrimai, kuriuos, dalyvaujant konsultantui, atliks kriminalistai.

Po skrodimo Milano prokuroras Francesco De Tommasi davė leidimą leisti rengti Dianos laidotuves.

Susirinko gausus būrys žmonių

Įėjimas į tragedijos vieta tapusius namus buvo tiesiog nuklotas gėlėmis, balionais, pliušiniais žaislais ir laiškais, skirtais mažai mergaitei, užgesusiai visiškoje vienumoje.

Dianos laidotuvių dieną į Šv. Petro ir Pauliaus bažnyčią San Džuliano Milanezės miestelyje susirinko gausus būrys žmonių.

Prie mažo balto karsto turėjo būti ir suimta nužudymu įtariama mergaitės motina, bet pareigūnai jos neišleido į laidotuves bijodami minios keršto.

Karstą atlydėjo neabejingos miestelio mamos, vilkinčios baltais marškinėliais su užrašu: „Kartu su tavimi į dangų nuskrido ir dalis mūsų širdies.“

Italijos spaudoje paskelbta šiurpinanti statistika

„Pirmaisiais gyvenimo metais nusikaltimą dažniau padaro būtent motinos“, – apie nerimą keliančią situaciją rašo dienraštis „La Repubblica“.

Naujausioje ataskaitoje teigiama, kad nuo 2010 m. Italijoje buvo įvykdytos 268 vaikžudystės.

55,6 proc. atvejų tai buvo vaikai iki 12 metų.

Moterų, kurios žudo savo vaikus be priežasties, sąrašas dramatiškai auga.

Tai didžiulis skaičius: per pastaruosius dvidešimt metų – 472 vaikai, kuriuos nužudė jų tėvai (84 buvo jaunesni nei 1 metų, 93 – nuo 1 iki 5 metų, 87 – nuo 6 iki 13 metų, 208 – daugiau negu 14 metų).

2022 08 24 17:47
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt