sekmadienis, rugsėjo 20 d.
Įvedus vasaros laiką padaugėja namų apiplėšimų
tiesa.com
Pixabay.com

Įvairios tarnybos perspėja nuosavų namų gyventojus, kad įvedus vasaros laiką, t.y. laikrodžius pasukus viena valandą į priekį, vagysčių iš namų smarkiai padaugėja. Pasak draudimo bendrovių atliktų apklausų, 2018-aisiais po vasaros laiko įvedimo turto vagysčių ir įsilaužimų į namus padaugėjo 37 proc., nei žiemos laiku.

Taip nutinka dėl to, jog sušilus orams, vis dažniau šviečiant saulei, žmonės palieka pravirus savo namų langus ir duris. Tačiau dingsta ne tik daiktai iš namų. Įvedus vasaros laiką padaugėja sodo įrangos, dviračių, automobilių vagysčių, kadangi šie daiktai be priežiūros yra paliekami kiemuose.

Draugimo bendrovės atstovas Ianas Kershaw sakė: „Namų savininkai per daug atsipalaiduoja ir nebe taip rimtai žiūri į savo namų ir turto saugumą, o tai paskatina vagis imtis nedorų darbų.“

Ekspertas taip pat skatina pasirūpinti savo pažeidžiamais kaimynais, pranešti jiems apie padažnėjusias vagystes, padėti nuo jų apsisaugoti.

Tyrimai atskleidė, kad beveik 11 proc. vagysčių įvykdomos po to, kai namuose apsilanko tariami statybininkai, vandens ar dujų tiekimo atstovai. Šių profesijų žmonėmis apsimetę asmenys apsižiūri namuose, o po to, kai sužino, jog šeimininkų nėra, įsibrauna ir apšvarina namus.

Primename, kad vasaros laikas įvedamas bus kovo 31 d. sekmadienį.

Kokių priemonių imtis, norint sumažinti apiplėšimų riziką:

  • Išlikite budrūs ir nesiliaukite rūpintis savo namų saugumu.
  • Uždarykite langus ir duris, prieš išvykdami nepamirškite jų užrakinti.
  • Įsigykite vaizdo stebėjimo įrangą.
  • Pasirūpinkite pažeidžiamais kaimynais.
  • Socialiniuose tinkluose neskelbkite savo buvimo vietos.
  • Nepalikite daiktų kieme be priežiūros.
  • Automobilių raktelius laikykite kuo toliau nuo pagrindinių namo durų.
2019 03 26 09:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt