antradienis, spalio 26 d.
Izraelis, Danija ir Austrija susitarė bendrai kurti vakcinas nuo COVID-19
Alfa.lt

Izraelio, Austrijos ir Danijos lyderiai ketvirtadienį paskelbė susitarę įsteigti aljansą, kursiantį ir gaminsiantį naujos karto vakcinas nuo pandeminio koronaviruso.

Per spaudos konferenciją Jeruzalėje Izraelio premjeras Benjaminas Netanyahu, šalia kurio stovėjo Danijos vyriausybės vadovė Mette Frederiksen ir Austrijos kancleris Sebastianas Kurzas, nurodė, kad šios trys šalys įkurs „tyrimų ir plėtros fondą“ bei pradės „bendras pastangas ateities vakcinų bendrai gamybai“.

Tuo metu M. Frederiksen pareiškė, jog trys valstybės „labai glaudžiai bendradarbiauja“ nuo pandemijos pradžios ir laikosi pozicijos, kad galimybė laiku gauti vakcinos dozių ateityje bus gyvybiškai svarbi.

„Negalime sau leisti būti vėl netikėtai užkluptiems. Randasi naujų mutacijų, galimos naujos pandemijos ir sveikatos krizės, galinčios sukelti grėsmę mūsų visuomenei“, – ją citavo laikraštis „The Times of Israel“.

S. Kurzas savo ruožtu pažymėjo, kad vakcinų kūrimas yra sudėtingas procesas ir kad kiekviena partnerystės šalis telks dėmesį į konkrečius jo elementus.

„Dabar turime pasiruošti kitiems pandemijos etapams“, – sakė Austrijos kancleris.

2021 03 04 19:17
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt