trečiadienis, spalio 5 d.
J. Bideno inauguracijos dienos pagrindiniai renginiai
Alfa.lt

Demokratas Joe Bidenas trečiadienį bus prisaikdintas 46-uoju Jungtinių Valstijų prezidentu, tačiau tradicines inauguracijos dienos ceremonijas temdys suvaržymai dėl koronaviruso pandemijos ir saugumo priemonės, itin sugriežtintos po įtūžusios minios sausio 6-ąją surengto Kapitolijaus šturmo.

Naktis Blairo name

J. Bidenas ir jo žmona Jill naktį iš antradienio į trečiadienį praleis Blairo name – oficialiuose JAV prezidento svečių namuose Lafayette'o aikštėje priešais Baltuosius rūmus.

Pamaldos

Trečiadienio rytą uolus katalikas J. Bidenas dalyvaus mišiose, kurios bus aukojamos Šv. Apaštalo Mato katedroje Vašingtone. Išrinktasis prezidentas į pamaldas pakvietė abejų Kongreso rūmų demokratų ir respublikonų lyderius.

Respublikonams atstovaus senatorius Mitchas McConnellas ir Atstovų Rūmų mažumos lyderis Kevinas McCarthy. Taip pat dalyvaus demokratas senatorius Chuckas Schumeras ir Atstovų Rūmų pirmininkė Nancy Pelosi, naujienų agentūrai AFP sakė informuoti šaltiniai.

Prisaikdinimas

Vėliau kortežas nuveš J. Bideną į Kapitolijų, kur sausio 6-ąją siautėjo kadenciją baigiančio prezidento Donaldo Trumpo šalininkų minia.

Inauguracijos ceremonija prasidės 11 val. vietos (18 val. Lietuvos) laiku.

Išrinktasis prezidentas prisieks po išrinktosios viceprezidentės Kamalos Harris prisaikdinimo. Tuomet J. Bidenas pasakys inauguracijos kalbą ir, kaip tikimasi, apžvelgs savo viziją, kaip turi būti kovojama su Ameriką krečiančiomis keliomis krizėmis bei „geriau atstatyti“ šalį.

Nacionalinė alėja, besitęsianti nuo Kapitolijaus iki Lincolno memorialo, bus uždaryta nuogąstaujant dėl COVID-19. Be to, apsaugos priemonės bus sugriežtintos atsižvelgiant į sausio 6-osios chaosą.

Per ceremoniją valstybės himną sugiedos popmuzikos žvaigždė Lady Gaga. Pasirodymą taip pat surengs dainininkė Jennifer Lopez.

Laikantis tradicijos naujai inauguruotas prezidentas pietaus su Kongreso nariais Kapitolijuje.

Arlingtono nacionalinės kapinės

Trečiadienio popietę 78 metų J. Bidenas išvyks į Arlingtono nacionalines kapines šalia Vašingtono padėti vainiko prie Nežinomo kareivio kapo. Jį lydės buvę prezidentai Barackas Obama, George'as W. Bushas ir Billas Clintonas.

D. Trumpas, nusižengdamas tradicijai, pasirinko nedalyvauti jokiuose J. Bideno inauguracijos renginiuose, Arlingtono kapinėse irgi nepasirodys.

Baltieji rūmai

Iš Arlingtono J. Bidenas kortežu atvažiuos į Baltuosius rūmus. Numatoma, kad paskutinę kelionės atkarpą jis įveiks pėsčiomis ir į savo naująją rezidenciją įžengs apsuptas karių kordono.

Tuojau po atvykimo į Baltuosius rūmus J. Bidenas turėtų pasirašyti savo pirmuosius įsakus.

Pandemijos aukų pagerbimas

J. Bidenas ir K. Harris 20 val. 25 min. vietos (ketvirtadienį 3 val. 25 min. Lietuvos) laiku pasakys kalbas prie Lincolno memorialo, pagerbdami 400 tūkst. žmonių, mirusių Jungtinėse Valstijose dėl koronaviruso pandemijos.

Tuojau po to Holivudo aktorius Tomas Hanksas ves šou „Celebrating America“ („Išaukštinti Ameriką“), kurį transliuos visos didžiosios JAV televizijos.

Per šį renginį turėtų pasirodyti Jonas Bon Jovi, grupė „Foo Fighters“, Johnas Legendas, Demi Lovato, Bruce'as Springsteenas, Justinas Timberlake'as ir Luisas Fonsi bei kitos kviestinės žvaigždės.

2021 01 20 08:19
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt