penktadienis, vasario 26 d.
J. Kazlauskas: „Tapti geriausiu pasaulyje „Sabui“ sutrukdė traumos“
tiesa.com

Jei kas nors krepšiniu besidominčiam lietuviui lieptų įvardyti geriausią krepšinio trenerį ir žaidėją, veikiausiai retas kuris neištartų Jono Kazlausko ir Arvydo Sabonio pavardžių. Dviejų legendų keliai ne vieną kartą buvo susidūrę Lietuvos krepšinio rinktinėje, kai garsusis Lietuvos „centras“ aikštelėje vykdė stratego nurodymus.

Kai šis dviejų krepšinio specialistų tandemas stojo prie Lietuvos krepšinio federacijos vairo, veikiausiai atsikvėpė daugelis krepšinio aistruolių – valdžią į savo rankas paėmė žmonės, „užprogramuoti“ pergalėms ir teisingiems sprendimams.

Pirmuosius „Sabo“ žingsnius aikštelėje matęs strategas neeilinėmis įžvalgomis apie krepšinio korifėjų pasidalys dokumentiniame filme „Arvydas Sabonis. 11“. Gruodžio 19 dieną Lietuvos kino teatrų ekranuose pasirodysiančiame filme J. Kazlauskas su didžiule pagarba kalbės apie žmogų, kurio pasaulyje pristatyti nereikia.

„Arvydas kaip krepšininkas turėjo viską: buvo ir smegenys, ir universalumas, ir intelektas – viskas, kas reikalinga krepšiniui. Man labai gaila, kad Arvydą persekiojo traumos, nes jos labai daug atėmė. Aš mačiau, koks jis buvo jaunas ir kaip skraidė, mačiau, koks jis buvo perkopęs trisdešimt. Tačiau, nepaisant traumų ir praradimų, ir kai kūnas jau buvo lėtesnis, Arvydas niekada neturėjo problemų gynyboje, nes smegenys dirbo. Mes dabar kalbame, kad Arvydas buvo vienas iš geriausių pasaulio „centrų“, ir aš manau, kad jeigu ne traumos, jis būtų buvęs geriausias“, – tokiais žodžiais apie legendinę krepšinio žvaigždę prabils J. Kazlauskas.

J. Kazlauskas įsitikinęs: toks žmogus kaip A. Sabonis Lietuvai – išskirtinė figūra. Nors po „Sabo“ profesionalios krepšinio karjeros pabaigos praėjo beveik dešimtmetis, legendinio krepšininko įtaka pasaulyje nė kiek nesumažėjo, o gal net ir išaugo. „Sabonio įtaka buvo begalinė. Jis 39-erių metų grįžo į „Žalgirį“ ir po tiek daug traumų ir operacijų tapo geriausiu Eurolygos žaidėju. Manau, kad mes dar ne visada išnaudojame Arvydo potencialą, įtaką, todėl labai džiaugiuosi, kad jis tapo Lietuvos krepšinio federacijos prezidentu. Kai kartu neseniai nuvykome į Kanadą, Saboniui plojo atsistojusi 18 tūkstančių žmonių minia. Kai buvome Ispanijoje, policininkai laikė duris, nes minia buvo pasiruošusi jas išversti, kad tik gautų Sabonio autografą. Mes turime tokią krepšinio figūrą, kuriai nereikia prisistatinėti“, – prisiminimais dokumentiniame filme „Arvydas Sabonis. 11“ dalysis J. Kazlauskas.

2014 11 20 08:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt