ketvirtadienis, rugpjūčio 6 d.
J. Valančiūnui maistą ruošdavęs šefas debiutuos rinktinėje
tiesa.com
Tiesa.com

Kitą savaitę Palangoje prasidės Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treniruočių stovykla. Daugiau nei mėnesį truksiančio pasiruošimo pasaulio čempionatui metu krepšininkai ne tik lies prakaitą treniruotėse, bet ir sužais devynerias kontrolines rungtynes. Šiais metais rinktinėje bus ir vienas naujas narys – žaidėjų mityba rūpinsis patyręs virtuvės šefas Svajūnas Jarmala.

Su Jonu Valančiūnu metus Kanadoje gyvenęs ir jam maistą gaminęs šefas šiuo metu su žmona Inga dirba viename Vilniaus viešbučių.

– Nuo ko prasidėjo jūsų karjera? – Krepšinionamai.lt paklausė S. Jarmalos.

– Viskas prasidėjo po vidurinės, kai reikėjo įgyti specialybę. Pasirinkimų nebuvo labai daug: serviso darbuotojo, santechniko arba virėjo specialybė. Tuo metu atrodė, kad virtuvė yra geriausia. Mama dirbo panašų darbą – ji buvo konditerė – ir pastūmėjo į tą sritį.

Paskui, aišku, buvo tarnyba kariuomenėje. Kai grįžau, tą sferą visiškai buvau metęs, dirbau kitus darbus. Vėliau, kai Vilniuje buvo atidaromi tarptautiniai viešbučiai, pradėjau dirbti „Radisson Sas Astorija“. Šefas buvo Danijos karalienės asmeninis virėjas, jis užkūrė viduje ugnelę.

Viskas klostėsi gerai – potraukis, supratimas buvo, atėjo sėkmė ir rezultatai. Paskui pradėjau dirbti su sportininkais, konkrečiai su J. Valančiūnu. Irgi buvo iššūkis. Kanadoje kartu dirbome metus, buvo įdomu. Sportininkų gyvenimas – mityba, režimas, balansas.

Jiems svarbu, kad reikiamu metu būtų jėgos, nebūti sunkiam, kad rungtynių metu greitai atsistatytų. Tie dalykai susidėliojo. Rezultatą mačiau kiekvieną dieną, per kiekvienas rungtynes. Stebėdavau ir matydavau, kada jis sunkus, kaip juda. Matydavau, kiek turi energijos, ir tada žiūrėdavau, ko reikia daugiau: ar kažką nuimti, ar pridėti, kad būtų geresnis rezultatas.

– Įdomi buvo patirtis su Jonu Kanadoje?

– Taip, ta patirtis buvo tikrai labai gera ir labai įdomi. Nebuvo jokių varžymų dėl produktų, jų kokybė buvo kitokia – tai buvo aukščiausio lygio produktai, iš tiesų buvo malonu. Paskui vėl pradėjau dirbti restorane. Taip susiklostė aplinkybės, kad grįžau į tą patį darbą, kuriame dirbau anksčiau.

Dabar – naujas iššūkis: dirbti ne su vienu žmogumi, o su visa rinktine. Truputėlį sudėtingiau, nes yra daug žmonių, visi skirtingi. Visų skirtingi poreikiai – kas ką toleruoja, kas ko netoleruoja, kam ko reikia, ką pridėti, ką nuimti. Irgi bus iššūkis. Bet manau, kad tuos dalykus išspręsime, atliksime gerai.

2019 07 17 12:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt