ketvirtadienis, gegužės 19 d.
Jaunasis talentas Londone prasimušė į vaikų futbolo elitą
tiesa.com

– Kokių tautybių vaikų yra jūsų komandoje?

 – Įvairių. Yra anglų, italas, albanas, slovakas, yra afrikiečių iš Nigerijos ir Ganos. Labai daug afrikiečių. Jie – geri žaidėjai: stiprūs, greiti, dideli.

Aš niekada nebuvau matęs kitų tautybių ir rasių žmonių. Iš pradžių buvo baisu, aš su niekuo nebendravau ir su manimi niekas nebendravo. Aš tiesiog žaidžiau. Kai viską sužinojau, pasidarė lengviau. Tada pradėjom bendrauti.

– Ar dar pažįsti savo amžiaus lietuvių, žaidžiančių profesionalų futbolą?

– Pažįstu, bet tik Lietuvoje. Nežinau, ar yra mano amžiaus žaidėjų, išvykusių į kitą šalį.

– Ko teko atsisakyti dėl futbolo?

– Daug ko. Pavyzdžiui, vasaromis draugai eidavo žaisti, o aš likdavau treniruotis. Dirbdavau su kamuoliu. Sunkiausia buvo išvažiuoti iš Lietuvos, palikti draugus. Anglijoje negaliu turėti „X-Box‘o“, kuriuos visi turi, o aš vienintelis ne. Neturiu laiko juo žaisti. Teko atsisakyti maisto, kurį mėgdavau. Kartą per mėnesį galiu suvalgyti mėsainį, išgerti „Sprite“, bet visko labai nedaug. Kiekvieną sekmadienį dalyvauju varžybose, todėl šeštadieniais einu miegoti 8 valandą vakaro. Dažnai reikia labai anksti keltis.

Bet negaliu sakyti, kad man ko nors labai gaila. Jau esu patyręs daugybę gerų dalykų, keliavęs į šalis, kuriose nebuvau lankęsis. Dėl futbolo ir įspūdingų kelionių verta kai ko atsisakyti. Žinot, kiti sportininkai čia labai geri, konkurencija didžiulė, tad, jei nesirūpinčiau savimi, mane greit pralenktų.

– Kaip jautiesi patekęs į vaikų „Premier“ lygą?

– Labai gerai. Esu labai laimingas, tikrai. Jau žaidėm su Miuncheno „Byern“, Dortmundo „Leverkusen“, Ispanijos „Barcelona“. Su Brazilijos, Anglijos, Portugalijos ir kitomis geriausiomis komandomis. Važinėjam autobusais, skrendam lėktuvais į kitas šalis žaisti. Mes žaidžiame taip pat, kaip suaugę futbolininkai, dalyvaujame čempionatuose ir kasdien treniruojamės, tik esame jaunesni.

– Kaip manai, kas sunkiausia futbolininkų darbe?

– Kaip suprasti – darbe? (žvelgia nustebęs). Žaidime? Viskas sunku. Kiekvieną judesį reikia nuolat tobulinti, mokytis naujų, daug treniruotis.

– Ką veiki laisvu laiku be futbolo?

– Be futbolo? Kitaip sportuoju. Žaidžiu tenisą, krepšinį. Dar mėgstu nuvažiuoti su tėčiu prie jūros. Mėgstu suptis sūpynėse, atrakcionuose. Susitinku su draugais.

– Sportininkų draugai dažnai būna kiti sportininkai, o kokie tavo?

– Turiu draugų ir ne sportininkų. Jie – tokie kaip visi vaikai: mokosi, žaidžia kompiuterinius žaidimus. Geriausias mano draugas nėra sportininkas.

– Kaip įsivaizduoji savo ateitį?

– Žaisiu dideliame futbolo klube. Labiausiai norėčiau patekti į „Chelsea“ arba Madrido „Real“ klubą.

– Ar turi savo futbolo idealą?

Cristiano Ronaldo.

– Kokia mėgstamiausia futbolo komanda?

– Turiu dvi mėgstamiausias. Iš pasaulio labiausiai patinka Madrido „Real“, bet visa Anglijos lyga yra viena iš stipriausių lygų Europoje, tad palaikau ir „Chelsea“.

– Kurią šalį palaikai Pasaulio futbolo čempionate?

– Manau, kad laimės vokiečiai arba brazilai. Vokiečiai – stipriausi, o brazilai žaidžia namie.

– Užaugęs norėtum žaisti Lietuvos ar užsienio komandoje?

– Kaip sakiau, norėčiau žaisti kuriame nors užsienio klube, bet ir Lietuvos rinktinėje, kai reikės. Norėčiau atstovauti Lietuvai, atiduoti tai, ką gavau iš jos, tuo būdu, kurį moku geriausiai.

– Kaip tavo išvykimą įvertino Lietuvoje likę komandos draugai?

– Iš pradžių mus vadino kvailiais ir juokėsi, kad išvažiuojam. Mano draugai, tiesą sakant, dingo. Nebepalaikau su jais artimo ryšio.

– Kiek kainuoja žaisti futbolą Anglijoje?

Atsako Romano tėtis: Anksčiau kainuodavo labai daug. Mokėdavom už treniruotes, aprangą, net dalyvavimą varžybose. Patekus į akademiją niekas nebekainuoja. Viską, kas susiję su sportu, suteikia akademija. Aišku, reikėtų rėmėjo, kuris galėtų paremti finansiškai, nes kol kas visas kasdienes išlaidas apmoku vienas pats. Kainuoja važinėjimas į treniruotes, varžybas, maisto papildai, specialus maistas ir kiti dalykai.

Bet, žinot, man yra dėl ko dirbti ir stengtis, esu labai laimingas, kad galiu padėti sūnui. Jį akademijoje išrinko į elitinių žaidėjų grupę, o mokykloje, kurioje lanko pamokas, Romaniukas pateko į talentingiausių mokinių penketuką.

2014 06 27 18:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt