antradienis, liepos 5 d.
JAV kariniai ekspertai atskleidė du galimus okupantų veiksmų scenarijus Donbase
Alfa.lt
BNS
UNIAN
Ukrainos snaiperis

Amerikos kariniai ekspertai pateikė du galimus karinių veiksmų variantus, kuriuos galėtų panaudoti okupantai prieš Ukrainos ginkluotąsias pajėgas Donbase.

Pirmasis variantas „Lemiamas“. Rusai bandys veržtis į Dnieprą iš šiaurės rytų ir pietų. Lygiagrečiai jiems reikės užspausti Ukrainos pajėgas Luhanske ir Donecke. Galutinis tikslas: užimti visą Ukrainos teritoriją į rytus nuo Dnipro ir sunaikinti Ukrainos pajėgas rytuose.

Antrasis variantas „Minimalistinis“. Rusai bandys suvaržyti Ukrainos ginkluotąsias pajėgas išpuoliais Donecke ir Luhanske. Taip rusai užims ir valdys teritorijas į rytus nuo Iziumo iki Mariupolio. Galutinis tikslas: Donecko ir Luhansko sričių užėmimas.

Kyjivas ketvirtadienį paskelbė, kad Rusijos puolimas Ukrainos rytuose įsibėgėjo ir kad intensyviai apšaudomi keli miestai, o rusų pajėgos bando apsupti ukrainiečių pajėgas.

Kovos suintensyvėjo Rusijai trečiadienį staiga nutraukus gamtinių dujų tiekimą dviem NATO šalims narėms. Tai laikoma bandymu nubausti ir supriešinti Vakarus dėl paramos Ukrainai prieš galimai lemiamą mūšį rytiniame Donbaso regione.

Ukrainos pajėgų Generalinis štabas pranešė, kad Rusijos pajėgos tęsdamos antrą invazijos fazę intensyviai apšaudo keliose vietose. Intensyviausi veiksmai vyksta aplink Donecką ir netoli Charkivo, kuris neįeina į Donbasą, bet yra laikomas svarbiu tašku rusams tikriausiai bandant apsupti ukrainiečių pajėgas.

Tetiana Pirohova kalbėjo apie baimę, patiriamą gyvenant nuolatinio bombardavimo sąlygomis.

„Tai ne šiaip baisu. Skrandį sutraukia skausmas, – sakė ši Charkivo gyventoja. – Kai jie šaudo dieną, dar nieko, bet kai ateina vakaras, negaliu apsakyti, kaip būna baisu.“

Generalinis štabas nurodė, kad per pastarąsias 24 valandas ukrainiečių pajėgos atrėmė šešias atakas Donbase, kurio kontrolė dabar yra svarbiausias Maskvos tikslas po nusilpusio pradinio puolimo, kai rusams nepavyko užimti Kyjivo.

Luhansko gubernatorius Serhijus Haidajus sakė, kad Rusijos armija jo regione gyvenamąjį rajoną „29 kartus“ apšaudė iš lėktuvų, salvinės ugnies sistemų, vamzdinės artilerijos ir minosvaidžių.

Naujienų agentūros AP išanalizuotos palydovinės nuotraukos taip pat liudija apie pastarosiomis dienomis rusų vykdytą intensyvų Mariupolio apšaudymą. Nuotraukos rodo, kad per sutelktas atakas smarkiai apgadintas centrinis metalurgijos gamyklos „Azovstal“ objektas. Ši didžiulė gamykla yra paskutinis ukrainiečių kovotojų bastionas karui svarbiame uostamiestyje.

Pranešama, kad bunkeriuose po sugriauta sovietinių laikų gamykla, įrengtuose taip, kad atlaikytų smūgius iš oro, yra maždaug 2 tūkst. karių ir 1 tūkst. civilių.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2022 04 28 17:17
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt