pirmadienis, rugpjūčio 15 d.
JAV nenurašys 45 bombonešių B-1B, kol jie bus pakeisti nauju lėktuvu
BNS
Pixabay
Bombonešiai

JAV oro pajėgos turės ir toliau eksploatuoti 45 strateginius bombonešius „B-1B Lancer“ ir nenurašyti nė vieno iš jų, kol šie lėktuvai bus pakeisti moderniais orlaiviais „B-21 Raider“, nurodoma Kongreso dokumentuose.

Remiantis kompromisiniu gynybos politikos įstatymo projektu, kuris šią savaitę buvo priimtas Atstovų Rūmų ir netrukus bus svarstomas Senato, kariuomenei nebus leidžiama toliau mažinti susidėvėjusių „B-1B Lancer“ parko.

Išimtis buvo taikoma tik daliniams, gausiantiems naujų „B21 Raider“. Planuojama, kad draudimas galios bent iki 2023 metų rugsėjo pabaigos.

Korporacija „Northrop Grumman“ yra pagaminusi pirmuosius penkis B-21 prototipus. Tikimasi, kad jie bus pradėti eksploatuoti šio dešimtmečio viduryje. Tai reiškia, kad artimiausiu metu B-1B parke liks dabartiniai 45 orlaiviai.

Pasak amerikiečių kariuomenės, pastaraisiais dešimtmečiais B-1B buvo aktyviai naudojami per operacijas Viduriniuose Rytuose, todėl lėktuvai smarkiai nusidėvėjo.

Nuo 2022 metų nuspręsta nebeeksploatuoti 17 prasčiausios būklės šių bombonešių, kad būtų galima dėmesį sutelkti į likusio parko techninę priežiūrą.

Dauguma netinkamų B-1B siunčiami į Daviso–Monthano oro pajėgų bazę Arizonos dykumoje, kur yra didžiausias pasaulyje nurašytos aviacijos technikos parkas.

Visi likusių B-1B, taip pat bombonešių „B-2 Spirit“ eksploataciją planuojama nutraukti per ateinantį dešimtmetį. JAV oro pajėgose turėtų likti naujieji bombonešiai B-21 ir „B-52 Stratofortress“, galintys nešti branduolinius ginklus.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 12 11 16:31
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt